Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Zespół Wokalno-Muzyczny „Kawęczynianki”


  Z Kawęczyna, gmina Obrowo, pochodzi zespół ludowy  „Kawęczynianki”. Został on utworzony w grudniu 1986 roku przy Kole Gospodyń Wiejskich w Kawęczynie.
  Członkowie Zespołu reprezentują folklor ziemi dobrzyńskiej.
W opracowaniu koncepcji strojów pomógł znany twórca ludowy z Osieka n/W - pan Michał Kokot.
 Aktualnie Zespół liczy 8 osób. Kierownikiem Zespołu jest pani Jadwiga Politowska, a kierownikiem muzycznym - pan Rafał Wierzbowski. Pozostałe członkinie Zespołu to:  Stanisława Budzyń, Kazimiera Kłosińska, Urszula Dudek, Maria Lewandowska, Joanna Lewandowska oraz  Wioletta Suchocka.

Wielkim uznaniem w środowisku cieszy się pani Jadwiga Politowska za wytrwałą pracę twórczą i organizatorską na rzecz Zespołu. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i rozmiłowaniu do muzyki pani Jadwiga potrafi zmobilizować wiejskie kobiety do śpiewania. I trwa to już 18 lat. Pani Jadwiga Politowska z zawodu jest nauczycielką, w latach 1962 - 1992 uczyła w Szkole Podstawowej w Obrowie muzyki, języka rosyjskiego i prowadziła chór.
Prowadzony przez nią Zespół bierze czynny udział w przeglądach i konkursach, w uroczystościach kościelnych, rocznicowych, dożynkowych, festynach oraz w występach o charakterze okolicznościowym. W latach 2001-2003 zespół trzykrotnie otrzymał puchary za pierwsze miejsca.
             
Na zdjęciach występy „Kawęczynianek” podczas uroczystości wojewódzkich dożynek w Golubiu-Dobrzyniu oraz pani Jadwiga Politowska prezentująca nagrody.

 

Opracowanie:
Teresa Drążkowska
na podstawie materiałów
udostępnionych przez  
panią Jadwigę Politowską.

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E