Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

STRATEGIA ROZWOJU POWIATU TORUŃSKIEGO NA LATA 2012 – 2020

Strategia Rozwoju Powiatu Toruńskiego jest dokumentem określającym kierunki rozwoju powiatu na najbliższe lata. Jej celem jest wskazanie misji, wizji oraz celów strategicznych wraz z celami operacyjnymi, planowanymi zadaniami i ewentualnie projektami, których realizacja w określonym horyzoncie czasowym przyczyni się do wszechstronnego rozwoju powiatu.

Dokument został przygotowany przez Regionalne Centrum Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Solcu Kujawskim w oparciu o Metodę Aktywnego Planowania Strategii (MAPS), której  istotą jest założenie, że informacja i wiedza potrzebna do opracowania strategii istnieje, ale poszczególne jej elementy są nieskoordynowane oraz nieuporządkowane, a ponadto rozproszone w różnych instytucjach, organizacjach i umysłach lokalnych ekspertów. We wszystkich etapach tej metody przestrzega się podstawowych jej zasad, jakimi są: sposób podejmowania decyzji i konsensus.

Dokument został opracowany we współpracy władz powiatu, samorządowców, przedstawicieli jednostek organizacyjnych powiatu, inspekcji, służb, straży, pracowników starostwa powiatowego, urzędów gmin i przedstawicieli przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych. Dzięki temu każdy temat mógł być analizowany z wielu punktów widzenia,
co sprawiło, że strategia rozwoju powiatu toruńskiego jest nowoczesnym dokumentem
o europejskim standardzie. Proces uspołeczniana stanowił istotny element prac nad Strategią, tak jak nad każdym dokumentem o charakterze programowym, do którego odwoływać się będą wszyscy zainteresowani rozwojem lokalnym.

Prace nad dokumentem obejmowały następujące etapy:

  1. diagnoza społeczno-ekonomiczna powiatu toruńskiego,
  2. przeprowadzenie warsztatów strategicznych w trzech grupach roboczych obejmujących następującą tematykę: infrastruktura techniczna i bezpieczeństwo, edukacja i przedsiębiorczość oraz zdrowie i opieka społeczna,
  3. konsultacje społeczne,
  4. opinia poszczególnych komisji Rady Powiatu,
  5. przyjęcie dokumentu przez Radę Powiatu.

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E