Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Kulinarne misterium z Mistrzem

Data 13 marca 2013 r. przejdzie do historii… historii Zespołu Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. Tego właśnie dnia Mistrz Kulinarny, kreator menu największych wydarzeń kulturalno-kulinarnych w Polsce, znany z programów telewizyjnych i audycji radiowych, wiceprezes elitarnej Fundacji Klubu Szefów Kuchni, właściciel Restauracji Sowa & Przyjaciele, były kucharz polskiej reprezentacji w piłce nożnej Robert Sowa zawitał do ZS, CKU w Gronowie!

Mistrz wraz ze swoim teamem poprowadził warsztaty kulinarne, a profesjonalnym gastronomicznym popisom bacznie przyglądali się gronowscy uczniowie oraz zaproszona specjalnie na tę okazję młodzież z pobliskich gimnazjów. Misterium kulinarne obejmowało część teoretyczną warsztatów, czyli życie i doświadczenia zawodowe Roberta Sowy od kuchni oraz część praktyczną - pokaz sztuki kulinarnej na najwyższym poziomie.

Robert Sowa zachęcał uczniów do wyboru zawodu kucharza, a dwóch asystujących mu Konradów w pocie czoła przygotowywało załącznik smakowy, stanowiący potwierdzenie słów Szefa. Zapach łososia norweskiego marynowanego w suszonych pomidorach ulatniał się przez rozchylone okna szkoły, a jego smak pieścił kubki smakowe zebranej widowni.

Była to jedna z wielu atrakcji przygotowywanych dla uczniów już od 3 lat w ramach prowadzonego przez powiat toruński projektu "Szkoła innowacyjna i konkurencyjna...". Projektowa oferta zapewniła także uczniom liczne wizyty w zakładach pracy, praktyki, szkolenia, warsztaty, a także kontakt i wymianę z fińską młodzieżą ze szkoły zawodowej w Keudzie. Liczymy, że takie dodatkowe zajęcia będą inspiracją i przepustką do świata wielkiej kariery zawodowej dla naszych uczniów, w tym dla „perełki” wśród gronowskich kucharzy- Łukasza Słomczewskiego, ucznia trzeciej klasy Technikum kształcącego w zawodzie: kucharz.

Więcej informacji i zdjęć z pokazu znajdziecie Państwo także w najbliższym numerze miesięcznika „Powiat Toruński” w „Poza Toruń” oraz tutaj.
 

Projekt jest współfinansowanyprzez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

« wstecz

Sonda
Internetowa

Załatwiałeś sprawę w naszym Starostwie? Jesli tak, to czy jesteś zadowolony z obsługi?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 805

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E