Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

„Alchemia i amory w kuchni”

9 lutego 2013 r. uczniowie Zespołu Szkół, CKU w Gronowie kształcący się w zawodzie kucharz, brali udział w konkursie branżowym realizowanym w ramach projektu "Szkoła innowacyjna i konkurencyjna-dostosowanie oferty szkolnictwa zawodowego do wymagań lokalnego rynku pracy".

Warsztaty umiejętności kulinarnych pt."Alchemia i amory w kuchni" były organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły, Hotel Centralny w Chełmnie, Krajową Sieć Obszarów Wiejskich-sekretariat w Toruniu, Urząd Miejski w Chełmnie, Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie.

Do konkursu w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie przystąpiły drużyny reprezentujące szkoły gastronomiczne z Torunia, Grubna i Gronowa. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie dania głównego i deseru, które nawiązywało do kuchni miłosnej i opierały się na lokalnych produktach i regionalnych afrodyzjakach.

Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie reprezentowali uczniowie klasy III technikum kształcącym w zawodzie kucharz: Agata Górzyńska, Sandra Ługowska, Edyta Sulińska i Łukasz Słomczewski.
Potrawy konkursowe sporządzone zostały na bazie: danie główne - królik, owoce morza (krewetki) oraz deser - jabłka z Doliny Dolnej Wisły i maliny.
W eliminacjach kulinarnych uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce. Potrawy konkursowe I drużyny Zespołu Szkół, CKU w Gronowie to: królik w sosie truskawkowym, diamenty z ziemniaków i surówka z rukoli oraz deser: kruche babeczki z jabłkami w karmelu pod bezową pierzynką z sorbetem malinowym. II drużyna zaprezentowała danie zasadnicze: krewetki w cieście naleśnikowym z pomarańczą, ryżem i wiosenną surówką, a na deser sakiewki z jabłkami z bitą śmietaną.

Opiekunami uczniów były Jadwiga Wieczorek i Ewa Waśniewska.

Ewa Waśniewska
ZS, CKU w Gronowie
 

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

« wstecz

Sonda
Internetowa

Załatwiałeś sprawę w naszym Starostwie? Jesli tak, to czy jesteś zadowolony z obsługi?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 805

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E