Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Łososie po tajsku we Władysławowie

W styczniu 2013 r. uczniowie Zespołu Szkół, CKU w Gronowie, kształcący się w zawodzie kucharz, uczestniczyli w warsztatach kulinarnych z zakresu kuchni tajskiej w Hotelu Velaves we Władysławowie. Wyjazd był kolejnym elementem mającym wspomóc kształcenie młodych kucharzy, w ramach projektu "Szkoła innowacyjna i konkurencyjna-dostosowanie oferty szkolnictwa zawodowego do wymagań lokalnego rynku pracy”.

Uczniowie zapoznali się z obiektem i organizacją pracy w Hotelu Velaves. Szef kuchni scharakteryzował podstawowe surowce kuchni tajskiej: małże nowozelandzkie, homary, ośmiornice, krewetki królewskie, orzechy nerkowca, jagody goji, marynowane kwiaty fasoli, pędy imbiru, trawę cytrynową, limonkę,sosy: chili, śliwkowy, ostrygowy, sojowy, pasty: żółta, zielona i inne.

Uczestnicy warsztatów kulinarnych pod okiem szefa kuchni przygotowali zupę tajską, łososia marynowanego i pieczonego z warzywami, polędwiczki z makaronem ryżowym, sałatkę owocową z jagodami goji oraz banany w karmelu. Poznawszy tajniki przygotowania tych egzotycznych potraw uczniowie dokonali oceny ich smaku, zapachu i wyglądu w zależności od użytych różnorodnych przypraw. Szef kuchni zwrócił szczególną uwagę na określenie świeżości owoców morza stosowanych w kuchni tajskiej.  

Wyjazd z pewnością był dla młodych kucharzy ciekawym doświadczeniem - dla wielu był to pierwszy kontakt z egzotycznymi  tradycjami kulinarnymi Dalekiego Wschodu.

Ewa Waśniewska ZS, CKU w Gronowie

Projekt jest współfinansowanyprzez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

« wstecz

Sonda
Internetowa

Załatwiałeś sprawę w naszym Starostwie? Jesli tak, to czy jesteś zadowolony z obsługi?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 805

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E