Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Młodzi przedsiębiorcy z Chełmży nagrodzeni

 

Dwa zespoły uczniowskie z Chełmży zajęły drugie i trzecie miejsce w konkursie na najlepszy biznesplan i zostały nagrodzone podczas konferencji „Kreowanie świadomej przedsiębiorczości wśród młodych ludzi”. Rywalizowali oni z uczniami z Bydgoszczy i Swarzędza.

Konkurs został zorganizowany w ramach unijnego projektu „Świadoma przedsiębiorczość”, który od jesieni 2011 roku jest realizowany w województwie wielkopolskim i kujawsko-pomorskim w partnerstwie instytucji otoczenia biznesu i samorządu w prowadzonych przez nich szkołach. Partnerstwo tworzą: Izba Przemysłowo-Handlową w Toruniu, Kujawsko-Pomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców, Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, Powiat Toruński, Miasto Bydgoszcz i Powiat Poznański.

W samym konkursie wzięło udział dziewięć 3-osobowych zespołów składających się z uczestników warsztatów z podstaw przedsiębiorczości „Młodzi na start”. Za zwycięskim zespołem z Bydgoszczy na podium znalazły się też uczennice z Zespołu Szkół w  Chełmży:

- II miejsce - Anna Pawełek, Natalia Siudowska, Marta Pokorniecka za projekt Restauracja „ZŁOTY WIDELEC”

- III miejsce - Paulina Chachowska, Monika Gniadek, Afrodyta Miklusiak za projekt MAP – biuro turystyczne.

Nagrody w postaci ebooków, Sony playstation portable i Ipody nano wręczyli nagrodzonym zespołom p.Zygmunt Jaczkowski, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu oraz p.Mirosław Graczyk, Starosta Toruński.

Poza warsztatami i konkursem młodzi ludzi objęci zostali doradztwem zawodowym, podczas którego specjaliści pomagali im poznać i określić predyspozycje zawodowe. Grupa młodzieży dodatkowo uczestniczyła również w przygotowanych dla nich na podstawie testów predyspozycji stażach zawodowych (m.in. 7 osób z Chełmży).

Konferencja przygotowana przez lidera projektu – Izbę Przemysłowo-Handlową w Toruniu – podsumowywała nie tylko wyniki konkursu i dotychczasową realizację projektu, ale w szerszym kontekście dotykała kwestii przedsiębiorczości. Mówiono o sytuacji kobiet w biznesie, kreowaniu wizerunku i nauce przedsiębiorczości w szkole. Nauka w szkole nie zawsze bowiem spełnia oczekiwania uczniów, koncentrując się na aspektach teoretycznych, co w zderzeniu z rzeczywistością rynku budzi rozczarowanie. Uczniowie, zwłaszcza ci, którzy mają predyspozycje do bycia przedsiębiorcami, oczekują wsparcia ze strony praktyków, dla których biznes, warunki i zasady poruszania się na rynku, konkurencja nie stanowią tajemnic. W projekcie „Świadoma przedsiębiorczość” przewodnikami po świecie biznesu byli właśnie przedsiębiorcy. To oni wspomagali uczestników swoją wiedzą i doświadczeniem, umożliwiając uczniom i nauczycielom odbycie staży w firmach.

Zapraszamy ponadto do obejrzenia krótkiej relacji z konferencji w TV Toruń.

Nagrodzonym zespołom z Chełmży oczywiście gratulujemy udanych pomysłów na swój biznes!

 

Joanna Ferster-Barańska
Andrzej Horniak

 

« wstecz

Sonda
Internetowa

Załatwiałeś sprawę w naszym Starostwie? Jesli tak, to czy jesteś zadowolony z obsługi?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 805

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E