Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Teleinformatyk w trasie - konferencja we Włocławku

grafika,miniatura,30954,-.jpg?adm

 

W dniu 29 marca w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku odbyła się konferencja podsumowująca pierwsze efekty realizacji projektu „Szkoła innowacyjna i konkurencyjna - dostosowanie oferty szkolnictwa zawodowego do wymagań rynku pracy” w zawodzie technik teleinformatyk.

Konferencję uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Urzędu Miasta Włocławek oraz Starostwa Powiatowego w Toruniu na czele ze Starostą Powiatu Toruńskiego Mirosławem Graczykiem. Wśród osób, którzy przybyli na podsumowanie znaleźli się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, analityk Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Filip Skawiński, wizytator Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty delegatura w Toruniu, Czesław Stawikowski, przedstawiciele Izby Przemysłowo - Handlowej, Urzędów Pracy, przedsiębiorcy biorący udział w realizacji projektu, przedstawiciele Regionalnych Ośrodków Europejskiego Funduszu Społecznego, dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół CKU w Gronowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Elektrycznych biorący udział w projekcie.

Podczas spotkania przedstawiony został stan realizacji projektu oraz dalsze planowane jego etapy. Dokonana została również prezentacja doposażenia szkoły w specjalistyczny sprzęt teleinformatyczny, z którego mogą korzystać uczniowie kształcący się we wszystkich zawodach w Elektryku.

Podpisane zostały porozumienia dyrekcji Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku dotyczące dalszej współpracy z firmami specjalistycznymi: ASKI z Włocławka, MOLEX z Rokitek k/Tczewa oraz z firmą elektroniczną Renex z Włocławka. W wyniku podpisania porozumień w szkole planowane jest powstanie nowoczesnej sieci światłowodowej. Szkoła otrzymała dodatkowo sprzęt komputerowy służący do zarządzania obsługą stanowisk naprawczych m in. laptopów, telefonów komórkowych oraz montażu i konfiguracji centrali telefonicznych, a także obsługi stacji lutowniczych.

Podsumowanie postępów w realizacji projektu w ZS CKU w Gronowie odbędzie się 24 kwietnia.

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

« wstecz

Sonda
Internetowa

Załatwiałeś sprawę w naszym Starostwie? Jesli tak, to czy jesteś zadowolony z obsługi?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 805

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E