Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Projekt „Szkoła innowacyjna i konkurencyjna…” wkracza na półmetek

Powiat Toruński w partnerstwie z Urzędem Miasta Włocławek prowadzi projekt unijny "Szkoła innowacyjna i konkurencyjna - dostosowanie oferty szkolnictwa zawodowego do wymagań lokalnego rynku pracy". Realizacja projektu wkracza na półmetek. Powstanie i jego realizacja powoduje zbliżenie obydwu regionów, które razem funkcjonują na prawach powiatu. Projekt rozpoczął się w roku 2010 i realizowany jest w dwóch szkołach: Zespole Szkół CKU w Gronowie i Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku. W projekcie bierze udział młodzież kształcącą się w ZS CKU w Gronowie w zawodach kucharz, technik hotelarz i mechanik pojazdów samochodowych oraz w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku  w zawodzie technik teleinformatyk.

Innowacyjność projektu stanowi fakt, że podczas tworzenia jego strategii poza zainteresowanymi stronami oraz ekspertami brali udział także lokalni przedsiębiorcy, którzy być może będą gospodarzami dodatkowych praktyk uczniowskich. Ponadto uczniowie mają możliwość wyjazdów na Politechnikę Łódzką, gdzie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez kadrę naukową z Politechniki. Projekt przewiduje również wyjazdy zagraniczne. Szkoły zostają wzbogacane o nowoczesny sprzęt specjalistyczny. W niedługim czasie zostaną uruchomione pracownie laboratoryjne. Na ostatnim etapie funkcjonowania projektu powstanie platforma internetowa, służąca wymianie doświadczeń zarówno szkół jak i pracodawców, a uczniowie i nauczyciele będą mieli możliwość realizacji dodatkowych praktyk u pracodawców.

Obecnie uczniowie obydwu szkół są uczestnikami licznych wyjazdów o charakterze praktyk obserwacyjnych. Każdy taki wyjazd sprawia, że powstają nowe pomysły, które być może wdrożone zostaną już niedługo w szkołach. Przykładami dodatkowych innowacji, które nie objęte są budżetem projektu  może być stworzenie możliwości powstania światłowodowej sieci informatycznej, wewnętrznej sieci teleinformatycznej oraz pracowni elektronicznych systemów zabezpieczeń. Całkowity budżet projektu wynosi 3,7 mln zł. Realizacja projektu „Szkoła innowacyjna i konkurencyjna…” pozwala na to, że szkoły biorące w nim udział stają się najnowocześniejszymi placówkami w swoich branżach w obydwu miejscowościach.

Obszerną relację z realizacji projektów można uzyskać tutaj oraz tutaj.

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

« wstecz

Sonda
Internetowa

Załatwiałeś sprawę w naszym Starostwie? Jesli tak, to czy jesteś zadowolony z obsługi?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 805

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E