Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Młodzi i przedsiębiorczy z Chełmży

grafika,244,26513,-.jpg?miniatura

 

 

Od jesieni br. uczniowie z Zespołu Szkół w Chełmży zdobywają wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, a już niedługo będą się szkolić w świadomym planowaniu przyszłej drogi zawodowej. Później czekają na nich praktyki u pracodawców oraz konkurs z nagrodami na najlepsze biznesplany. Nie zapomniano o nauczycielach, którzy również będą szkoleni jako „przewodnicy w biznesie” i na których będą czekać propozycje staży zawodowych.

Temu wszystkiemu służy projekt „Świadoma przedsiębiorczość”, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, którego jednym z partnerów jest powiat toruński z podlegającym mu Zespołem Szkół w Chełmży.

Projekt realizowany jest w okresie VI 2011 – XI 2012, na terenie dwóch województw: kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Partnerstwo tworzą instytucje otoczenia biznesu i jednostki samorządu terytorialnego:

  • Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu jako lider projektu, współpracujący z powiatem toruńskim,
  • Kujawsko-Pomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców z miastem Bydgoszcz,
  • Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji z powiatem poznańskim.

Zgodnie z hasłem, że „razem można więcej”, zaplanowano:

  • warsztaty z zakresu podstaw przedsiębiorczości dla uczniów „Młodzi na start” – 2 grupy uczniów po 25 osób z ZS w Chełmży przez 10 godzin szkolą się w prowadzeniu własnego biznesu, poznając korzyści i obowiązki z pracy na własny rachunek na niepewnym rynku pracy i przełamując swoje obawy i lęk przed taką działalnością;
  • doradztwo zawodowe dla uczniów – po 6 godz. na każdego ucznia, obejmujące m.in. badanie predyspozycji osobowościowych i typów inteligencji, które pomóc ma młodym ludziom w ukierunkowaniu na zawody, do których mają faktyczne predyspozycje.
  • staże zawodowe dla uczniów i nauczycieli - jako uzupełnienie wiedzy nabytej podczas warsztatów i szkoleń, dla powiatu toruńskiego wsparcie to obejmie 7 uczniów i 1 nauczyciel. Ze względu na zapewnienie właściwej opieki merytorycznej stażystom, każdego z nich będzie nadzorowała oddelegowana przez pracodawcę osoba – mentor;
  • szkolenia dla nauczycieli „Nauczyciel-przewodnik w biznesie” – dla 4 nauczycieli z ZS w Chełmży zaplanowano specjalistyczne szkolenia z dziedziny przedsiębiorczości, które mają przyczynić się do krzewienia postaw przedsiębiorczości w świadomości młodych ludzi;
  • konkurs na najlepszy Biznes Plan dla uczestników warsztatów (z nagrodami).

Projekt otwiera w ten sposób możliwości dla uczniów i nauczycieli, jak również dla ludzi świata biznesu, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem, jak być dobrym przedsiębiorcą, jak spełniać oczekiwania pracodawcy, jako świadomy pracownik.

Więcej informacji na stronie głównej projektu: www.swiadomaprzedsiebiorczosc.pl/

« wstecz

Sonda
Internetowa

Załatwiałeś sprawę w naszym Starostwie? Jesli tak, to czy jesteś zadowolony z obsługi?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 805

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E