Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Czego Jaś się nauczył, to i Jan będzie umiał - kto brał udział w Projekcie, ten to dobrze zrozumiał!

Pokazy cyrkowe, mini-scenki teatralne, prezentacje poetyckie i multimedialne w wykonaniu uczniów szkół z wszystkich gmin powiatu toruńskiego - to wszystko było udziałem uczestników Konferencji, które odbyła się wczoraj (21.10. br.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Toruniu. Na Konferencji podsumowującej projekt „Czego Jaś się nie nauczy… - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych w roku szkolnym 2009/2010” spotkali się przedstawiciele Koordynatora, wszystkich partnerów, a także uczniowie i nauczyciele biorący udział w Projekcie. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć jak unijne fundusze zmieniają oblicze szkół powiatu toruńskiego, porozmawiać z nauczycielami prowadzącymi zajęcia oraz z uczniami, którzy uczestniczyli w nich przez cały rok szkolny 2009/2010 i zaprezentowali próbkę nowozdobytych umiejętności.
26513.jpg
Gości Konferencji powitał Starosta Toruński Mirosław Graczyk, Dorota Rygielska z Wydziału Rozwoju i Projektów Europejskich, jako przedstawiciel lidera Projektu krótko podsumowała realizację Projektu, a później przyszedł czas na to, by przekonać się jak cyferki w tabelach i zapisy w dokumentach przekładają się na konkretne zajęcia, dla konkretnych uczniów i na ich sukcesy! Mocnym akcentem na rozpoczęcie był występ chóru europejskiego z ZS w Dobrzejewicach. Dyrektor tamtejszej placówki – p. Janusz Iwański – przywiózł także trofea zdobyte przez uczniów, którzy uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach Projektu, w konkursach i olimpiadach. Uczniowie z SP nr 3 w Chełmży opowiadali o zajęciach matematycznych, na których uczyli się zasad szyfrowania i poznawali tajemnice kodów. Zaraz po nich w świat cyrkowych sztuczek przeniosły zgromadzonych żonglerki z grupy cyrkowej, działającej w SP w Kończewicach. Dzięki Projektowi grupa wzbogaciła się o niezbędne rekwizyty i przyrządy do ćwiczeń. Uczniowie SP w Gronowie zaprezentowali swoje umiejętności zdobyte podczas zajęć doskonalących posługiwanie się j. agielskim. Dziewczęta z SP w Warszewicach pokazały dwie etiudy, z przygotowanego w ramach zajęć artystycznych przedstawienia i zebrały gromkie brawa. Pan Bogdan Ziółkowski ze Szkoły Podstawowej w Łążynie przywiózł fotorelację z zajęć w swojej szkole, a zaraz po nim za scenę wkroczyli przedstawiciele SP w Ostaszewie i opowiedzieli o swoim udziale w zajęciach matematycznych i przyrodniczych, o nowozdobytych umiejętnościach posługiwania się mapą i kompasem, orientacji w terenie i oznaczania roślin, pokazując zdjęcia ze spotkań z przyrodą zrealizowanych ramach Projektu. Aplauz na widowni wzbudziła niezwykle dynamiczna scenka, żywiołowo odegrana przez grupę teatralną z ZS w Czernikowie, a uczniowie z SP w Małej Nieszawce w dowcipnej wierszowanej prezentacji pochwalili się sukcesami w ortografii i matematyce oraz projekcie e-Twinning i wykonaną na zajęciach „Naszą małą multimedialną ojczyzną”. Prezentacje zakończyła p. Anita Murawska-Czapla z ZS CKU w Gronowie, omawiając wyniki Projektu w ZS i ZSS w Chełmży oraz swojej Placówce.
Podziękowaliśmy wszystkim partnerom, koordynatorom, nauczycielom i uczniom za wspólną pracę przez cały rok. Dla nas najlepszą nagrodą jest zdanie z prezentacji SP w Małej Nieszawce: „Czego Jaś się nauczył, to i Jan będzie umiał - kto brał udział w Projekcie, ten to dobrze zrozumiał!”. Zdając sobie sprawę z tego, że na długofalowe efekty trzeba sobie zapracować sumienną i systematyczną pracą powiat toruński nie ustaje w staraniach o kolejne fundusze unijne na realizację programów edukacyjnych i już wkrótce startujemy z nową edycją Projektu mającego na celu wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszeniu różnic w jakości usług edukacyjnych – „Z Małgosią po naukę…”
 

« wstecz

Sonda
Internetowa

Załatwiałeś sprawę w naszym Starostwie? Jesli tak, to czy jesteś zadowolony z obsługi?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 805

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E