Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Uczniowie szkół powiatu toruńskiego z sukcesem w projekcie unijnym

24 uczniów z Chełmży i Gronowa zdobyło europejskie „komputerowe prawo jazdy” dzięki uczestnictwie w projekcie unijnym, koordynowanym przez powiat toruński.

Projekt „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w roku szkolnym 2008/2009” rozpoczął się w czerwcu 2008 roku. W ramach projektu dla uczniów techników i zasadniczych szkół zawodowych z prawie całego województwa zorganizowano kursy przygotowujące do zdobycia Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych. Poza uczniami szkół powiatu w projekcie uczestniczyła również młodzież z pozostałych 18 powiatów, miast Grudziądza, Torunia, Włocławka, gminy Unisław – łącznie 925 osób.

W powiecie toruńskim kurs ECDL prowadził Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. W dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, od października 2008 do czerwca 2009, uczestniczyło 9 uczniów ze szkół z Chełmży i 15 z Gronowa. Mieli oni opłacony udział w kursie i koszty jednokrotnego podejścia do egzaminów, otrzymali ponadto niezbędne podręczniki. Przez 140 godzin nauki poznawali podstawy technik informacyjnych, użytkowania komputerów, przetwarzania tekstów, arkusze kalkulacyjne, bazy danych, grafikę menadżerską i prezentacyjną oraz usługi w sieciach informatycznych. Każdy z 7 bloków zajęć kończył się egzaminem, zdanie wszystkich uprawniało do otrzymania certyfikatu.

W powiecie toruńskim wszyscy zakwalifikowani do projektu uzyskali certyfikat ECDL.

Zdolnej młodzieży gratulujemy sukcesu!
Liczymy, ze zdobycie certyfikatu wzmocni ich pozycję na rynku pracy i pomoże w przyszłej karierze zawodowej.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

« wstecz

Sonda
Internetowa

Załatwiałeś sprawę w naszym Starostwie? Jesli tak, to czy jesteś zadowolony z obsługi?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 805

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E