Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Nowe drogi dla powiatu

Jedną z przyjętych do realizacji tzw. „schetynówek”, jest remontowana obecnie droga Brąchnowo – Pigża. Na odcinku półtora kilometra wyprofilowano już jezdnię i ułożono nowy dywanik bitumiczny. W Pigży wymieniono także krawężniki. Do dokończenia pozostało wykonanie poboczy i odtworzenie rowów.
Na tej samej drodze, na odcinku kolejnych 2 kilometrów prowadzony jest także remont finansowany ze środków unijnych. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego dofinansował poszerzenie drogi, wyprofilowanie i nową nawierzchnię.
To jednak nie jedyne tegoroczne inwestycje Starostwa Powiatowego na drogach powiatu toruńskiego: pieniądze z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego umożliwiły poszerzenie i odnowienie półtora kilometra drogi na trasie Świerczynki – Kowróz – Ostaszewo. Wykonano także przedłużenie przepustu i przestawiono bariery ochronne, a lada moment pojawi się tam nowa warstwa nawierzchni ścieralnej.
Trwa również obustronne poszerzanie drogi Silno – Działyń – Czernikowo. Na odcinku 1625 m pozostało jeszcze do wykonania profilowanie jezdni, ułożenie nawierzchni oraz wykonanie poboczy i rowów.
W planach są kolejne remonty: od października poszerzoną i odnowioną drogą do Chełmży będą się cieszyć mieszkańcy Świętosławia i Węgorzyna. Podpisano już także umowy na realizację długiego – bo aż 11-kilometrowego – odcinka Mazowsze – Czernikowo – Osówka. Tam prace mają się zakończyć do 30 listopada br.
Powiatowy Zarząd Dróg zapewnia, że na każdej z remontowanych dróg pojawi się oznakowanie poziome.

 

« wstecz

Sonda
Internetowa

Załatwiałeś sprawę w naszym Starostwie? Jesli tak, to czy jesteś zadowolony z obsługi?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 805

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E