Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Na dwóch kółkach po powiecie – projekty dróg rowerowych już w przygotowaniu

10 lipca 2009 podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla drogi rowerowej Toruń – Chełmża z odgałęzieniem do Kamionek.
Firma KFG Design z Poznania zobowiązała się do przygotowania pełnej dokumentacji geodezyjnej, środowiskowej i technicznej, koniecznej do rozpoczęcia budowy, w terminie do 30 kwietnia 2010 r. W ramach umowy zleceniobiorca również nieodpłatnie weźmie udział w opracowaniu wniosku aplikacyjnego o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz zapewni nadzór autorski w czasie budowy.
Tym samym zakończył się pierwszy etap realizacji projektu „Poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych poprzez wybudowanie dróg rowerowych” prowadzonego przez Starostwo Powiatowe w Toruniu. Projekt ten znalazł się na liście indykatywnej projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.
Rozpoczęte w tym miesiącu przez zwycięzców poszczególnych przetargów prace projektowe dotyczą trzech (po wycofaniu się gminy Zławieś Wielka) dróg rowerowych o łącznej długości blisko 80 km):

  • Złotoria – Grabowiec – Dzikowo – Osiek (przygotowanie projektu na 30.11.2009 r.)
  • Toruń – Łubianka – Wybcz – Unisław (projekt ma być gotowy 28.02.2010 r.)
  • Toruń – Chełmża z odgałęzieniem do Kamionek (projekt do 30.04.2010 r.)

Starostwo Powiatowe ze swej strony zatrudni koordynatora, który będzie nadzorował postęp prac i pośredniczył w uzgodnieniach między gminami, zaangażowanymi w realizację projektu, środowiskiem rowerzystów – czyli przyszłych użytkowników powstających dróg, oraz firmami pracującymi nad poszczególnymi projektami.
 

« wstecz

Sonda
Internetowa

Załatwiałeś sprawę w naszym Starostwie? Jesli tak, to czy jesteś zadowolony z obsługi?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 805

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E