Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Szpital w Chełmży znowu pozyskał unijne fundusze

Dzięki podpisaniu umowy na dofinansowanie, w kwocie ponad 5,5 mln złotych, chełmżyński Szpital powiększy się o dodatkowy obiekt. Dotychczasowy budynek Szpitala zostanie rozbudowany, zmodernizowany i wzbogacony o nowoczesną aparaturę i wyposażenie medyczne.

Remonty obejmą piwnice i parter budynku głównego oraz budynku przeznaczonego do nadbudowy. Od strony podwórza powstaną nowe gabinety diagnostyczno-zabiegowe. Na liście zakupów sprzętowych znalazły się między innymi: tomograf, inkubator, stanowisko do resuscytacji noworodków, aparat USG i EKG i wiele innych.

Wartość całego projektu wyniesie niespełna 12 mln złotych. Ponad 46,33% tej kwoty uzyskano w ramach projektu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Starostwo Powiatowe ze swego budżetu wyasygnowało na ten cel kwotę 4 mln zł w dwóch kolejnych latach w formie poręczeń obligacji. Rozbudowa, remont i zakup aparatury mają być zrealizowane do końca 2010 r.
 

« wstecz

Sonda
Internetowa

Załatwiałeś sprawę w naszym Starostwie? Jesli tak, to czy jesteś zadowolony z obsługi?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 805

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E