Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

„EUROPEJSKO I MAJOWO - X WIOSNA GRONOWO” już za nami

 

Już po raz kolejny w niedzielne popołudnie 31. maja mieszkańcy powiatu bawili się wspólnie na gronowskim powitaniu wiosny.
Od 1 maja 2004 roku Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Od tej chwili maj stał się dla Polaków miesiącem podsumowań i ocen uczestnictwa naszego kraju w UE, ale także świętowania tej właśnie okazji. W całym województwie organizowane były tzw. „Majówki Europejskie” i taki też charakter przybrała „Wiosna w Gronowie”, odbywająca się w tamtejszym Zespole Szkół CKU już dziesiąty raz.
Współorganizatorami imprezy były: Starostwo Powiatowe w Toruniu, Urząd Gminy
w Lubiczu oraz kadra i uczniowie Zespołu Szkół CKU w Gronowie. Uroczystego Powitania gości tegorocznej „Wiosny” dokonali  Starosta Toruński - Pan Mirosław Graczyk, Wójt Gminy Lubicz - Pan Marek Olszewski oraz Dyrektor Szkoły ZS CKU w Gronowie - Pan Zbigniew Piotrowski.
Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji tak, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie: dzieci – konkursy, zabawy i występy zespołów dziecięcych, miłośnicy sportu – turniej piłki nożnej amatorskich drużyn z regionu, a kierowcy – bezpłatne ustawienie świateł i badanie amortyzatorów w swoich pojazdach. Wszyscy z podziwem przypatrywali się pokazom strażackim i z zapartym tchem śledzili wyczyny jeźdźców w czasie pokazów jazdy konnej. Radosną atmosferę i uśmiechy na twarzach zapewniał kabaret „Gronkowiec”. Zespoły muzyczne uprzyjemniały zabawę na świeżym powietrzu, a wszystkim jej uczestnikom gospodarze zapewnili obfity poczęstunek. 
Na festynie nie zabrakło też miejsca na poważniejsze tematy – towarzyszące imprezie wystawy prezentowały 5-letnią obecność Polski w Unii Europejskiej oraz projekty, które dzięki unijnemu dofinansowaniu udało się wdrożyć. Wydana specjalnie na tę okazję „Gazeta” informowała o zrealizowanych przez Starostwo Powiatowe projektach drogowych, rozbudowie i doposażeniu szpitala w Chełmży, pomocy stypendialnej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz o przedsięwzięciach planowanych na kolejne lata. Zainteresowani mogli dowiedzieć się o kursach podwyższających kwalifikacje i kompetencje zawodowe dla nauczycieli, o wsparciu dla szkół zawodowych, a także o planowanej poprawie bezpieczeństwa na drogach poprzez rozbudowę sieci ścieżek rowerowych. „Gazeta” promowała również projekty unijne Gminy Lubicz oraz ZS CKU. Stoiska informacyjne przyciągały wzrok kolorowymi plakatami i bannerami, a ich gospodarze służyli fachową radą, materiałami promocyjnymi i informacją. Rolnicy mieli okazję spotkać się z doradcami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy udzielali informacji na temat lokalnego rynku pracy.
Festyn, jak co roku, jest znakomitą okazją dla gronowskiej szkoły by zaprezentować kierunki kształcenia, ale także, by pochwalić się osiągnięciami, jakimi są między innymi realizowane w ZS CKU projekty unijne: wyrównywania szans edukacyjnych, dodatkowych zajęć z obsługi komputera i języka angielskiego, szkoleń specjalistycznych oraz – skierowanych do dorosłych – spotkań z doradcami edukacyjnymi.
W czasie trwania „Majówki” do Gronowa dotarli uczestnicy rajdu rowerowego PTTK promujący ścieżki rowerowe, które powstaną na terenie Powiatu Toruńskiego przy udziale  środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach RPO Województwa Kujawsko–Pomorskiego. Cykliści po drodze rozdawali specjalnie przygotowane gadżety – odblaskowe opaski i misie dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego – sfinansowane ze środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013.
Duży wkład w organizację festynu miało Starostwo Powiatowe, które wygrało - w ramach Konkursu „Majówka Europejska”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski - grant na przeprowadzenie imprezy plenerowej w ramach działań informacyjno-promocyjnych dotyczących funduszy europejskich.

Galeria zdjęć
 

 


Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2007 – 2013.

« wstecz

Sonda
Internetowa

Załatwiałeś sprawę w naszym Starostwie? Jesli tak, to czy jesteś zadowolony z obsługi?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 805

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E