Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

"Uniwersytet pomoże przygotować ścieżki"

Rozpoczął się kolejny etap przygotowań do budowy dróg rowerowych na terenie powiatu toruńskiego.

Ich budowa ma ruszyć na początku 2010 roku, ale już w tym roku powstanie pierwszy fragment.
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, przygotuje na zlecenie Starostwa Powiatowego w Toruniu koncepcję budowy nowych szlaków pieszo-rowerowych.
Koncepcja określi dokładne położenie dróg, działki jakie będą przecinać oraz tereny, które zostaną wykupione. Koncepcja ma być gotowa do końca października.

Za półtora roku

- Pozostaje opracowanie studium wykonalności, uzyskanie decyzji lokalizacyjnej oraz dokumentacji technicznej i środowiskowej. To wszystko zajmie nam około półtora roku - wyjaśnia Henryk Dygasiewicz, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Toruniu, koordynator projektu. - Chcemy połączyć bezpieczeństwo i turystykę, sprawić aby możliwie jak najwięcej rowerzystów przestało korzystać z dróg publicznych i skierować ich na szlaki rowerowe, a dodatkowo zapewnić rowerzystom dogodne połączenia w ciekawe zakątki naszego regionu.

W kwietniu 2010 roku ma zostać wbita pierwsza łopata pod budowę blisko 100 km szlaków pieszo-rowerowych. Wartość całego przedsięwzięcia szacowana jest na blisko 24 mln zł, z tego 60 proc. całego przedsięwzięcia sfinansuje Unia Europejska. Projekt ten znalazł się bowiem na liście projektów kluczowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Aby jednak pieniądze nie przeszły koło nosa, trzeba zdążyć z inwestycją na czas. Jej zakończenie ma nastąpić w 2011 roku.

Paweł Marwitz, Gazeta Pomorska, 17.07.2008

« wstecz

Sonda
Internetowa

Załatwiałeś sprawę w naszym Starostwie? Jesli tak, to czy jesteś zadowolony z obsługi?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 805

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E