Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

"Komputerowe prawo jazdy"

Ruszają dodatkowe zajęcia zawodowe.

Aż 870 uczniów z całego regionu rozpocznie darmowe kursy komputerowe. Unijny projekt koordynuje Starostwo Powiatowe w Toruniu.

W ramach kursów komputerowych uczestnicy mają zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych.
W ramach kursów komputerowych uczestnicy mają zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych. W projekcie biorą udział uczniowie szkół zawodowych i techników. We wrześniu ruszyła rekrutacja zainteresowanych osób. Wiedzę praktyczną uczestnicy ugruntują sobie fachową literaturą, na którą przeznaczono 400 tys. zł.
Starostwo Powiatowe w Toruniu, które jest koordynatorem projektu, na całe zadanie otrzymało 1,76 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa. Z własnych środków samorządy wyłożą 240 tys. zł.
Projekt obejmuje rok szkolny 2008-2009. W tym czasie uczniowie szkół zawodowych będą przygotowywani do uzyskania Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych (ECDL).
Cały kurs zakłada przeprowadzenie jednego modułu teoretycznego oraz sześciu praktycznych. Łącznie zajęcia potrwają 140 godzin. Każdy z modułów zakończy się egzaminem, po którym uczestnicy otrzymają "komputerowe prawo jazdy”.
Certyfikat ten uznawany jest na terenie całej Europy, został on opracowany przez UE jako odpowiedź na wymagania pracodawców i konieczność uczenia się przez całe życie.
Uczniom z Torunia zostaną sfinansowane przejazdy komunikacją miejską na zajęcia.
W powiecie toruńskim rekrutacja uczestników już się zakończyła. Zajęcia poprowadzi dwóch nauczycieli dla grupy ponad 20 osób.

 

Paweł Marwitz, Gazeta Pomorska, 11.10.2008

« wstecz

Sonda
Internetowa

Załatwiałeś sprawę w naszym Starostwie? Jesli tak, to czy jesteś zadowolony z obsługi?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 805

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E