Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

"Dokształcą się na komputerach"

Szkoły zawodowe w regionie przeprowadzą cykl szkoleń komputerowych dla uczniów. Chcą także kupić ponad 13 tys. nowych podręczników.

Akcja potrwa do września 2009 r. Skorzystają na niej uczniowie z 19 powiatów (w tym toruński), trzech miast (Toruń, Grudziądz i Włocławek) oraz gminy Unisław. – Koszt projektu to 2 mln zł, z czego 1,3 mln przeznaczymy na szkolenia komputerowe – mówi Andrzej Horniak z toruńskiego starostwa powiatowego.
- Dzięki temu ok. 870 uczniów będzie miało szansę uzyskać Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych. Liczymy, że kurs ukończy 90 proc. tych, którzy do niego przystąpią.
Pieniądze na szkolenia pochodzą z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wczoraj Urząd Marszałkowski w Toruniu, który jest odpowiedzialny za ich rozdysponowanie, podpisał umowy z beneficjentami. Program finansowany jest w 85 proc. przez Unię Europejską, a w 15 proc. Z środków krajowych.

Maciej Czarnecki, "Gazeta Wyborcza", 02.08.2008

« wstecz

Sonda
Internetowa

Załatwiałeś sprawę w naszym Starostwie? Jesli tak, to czy jesteś zadowolony z obsługi?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 805

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E