Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

"Żeby potem mieli większe szanse na pracę"

Projekt realizowany przez toruńskie Starostwo Powiatowe poprawi umiejętności uczniów z regionu.

Starostwo powiatowe w Toruniu poprowadzi program, w którym przeszkoleni zostaną uczniowie techników i szkół zawodowych z całego województwa.

Projekt „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w roku szkolnym 2008/2009” został wyłoniony w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski. Będzie realizowany przy udziale środków z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki”. Jego koordynatorem jest powiat toruński.
- Celem projektu jest wzmocnienie oferty edukacyjnej szkół zawodowych w województwie kujawsko-pomorskim. Także zwiększenie szans uczących się tam uczniów na znalezienie przyszłego zatrudnienia - podkreśla Dorota Habel, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.
W ramach projektu technika i szkoły zawodowe z województwa kujawsko-pomorskiego wdrożą w roku szkolnym 2008/2009 programy dostosowujące kształcenie do potrzeb rynku pracy. Odbędą się dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla uczniów, ukierunkowane na rozwój tzw. kompetencji kluczowych w zakresie technologii ICT. To kursy pozwalające na uzyskanie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych (ECDL). - Zamierzamy przeszkolić 870 uczniów - informuje Dorota Habel. - Zakładamy, że 90 procent z nich zda egzaminy końcowe i uzyska certyfikaty. Szkoły zostaną wyposażone w nowoczesne materiały dydaktyczne, zapewniające wysoką jakość kształcenia. Planujemy zakup ok. 13,5 tysięcy woluminów (3 tysiące pozycji) za 400 tysięcy złotych. Będą to książki przydatne do nauki zawodu.
Szkolenia rozpoczną się na początku roku szkolnego 2008/2009. Projekt realizuje w partnerstwie wszystkie 19 powiatów województwa kujawsko-pomorskiego, trzy miasta tzw. prezydenckie - Toruń, Grudziądz, Włocławek oraz gmina Unisław.

Skąd miliony?

  • 2 miliony złotych to całkowita wartość projektu
  • 1,76 mln zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa
  • 240 tys. zł to fundusze własne koordynatora i partnerów w projekcie.

 

Marek Nienartowicz, Nowości, 04.08.2008

« wstecz

Sonda
Internetowa

Załatwiałeś sprawę w naszym Starostwie? Jesli tak, to czy jesteś zadowolony z obsługi?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 805

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E