Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Starostwo będzie starać się o certyfikat jakości ISO 9001

10 lipca 21 jednostek samorządowych zawarło umowę z Urzędem Marszałkowskim o współpracy w sprawie przystąpienia i realizacji projektu partnerskiego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: „Wdrażanie usprawnień zarządczych w administracji samorządowej”.

Liderem projektu został Urząd Marszałkowski, a partnerami: powiaty, niektóre miasta i gminy z województwa kujawsko-pomorskiego. Z naszego powiatu do umowy przystąpiło Starostwo Powiatowe w Toruniu oraz Miasto Chełmża.
Jeśli wniosek o wsparcie ze środków Unii Europejskiej uzyska akceptację, to zostanie dla tych wszystkich podmiotów wybrana firma wdrażająca ISO 9001 – wyznaczony pełnomocnik z ramienia instytucji do przeprowadzenia procedur certyfikacji.

Przystąpienie do podpisania umowy o współpracy w projekcie współfinansowanym z funduszy unijnych to pierwszy krok Starostwa na etapie wdrażania i certyfikacji zarządzania ISO 9001.

- Uzyskanie certyfikatu ISO 9001 daje urzędom administracji samorządowej gwarancję prawidłowego zarządzania całą jednostką oraz sprawnej i profesjonalnej obsługi interesanta. ISO 9001 to system zarządzania jakością, czyli w przypadku urzędów takimi procesami, jak: kontrola wewnętrzna, audyt, sprawy finansowe, procedury podejmowania decyzji zarządczych oraz procesy obsługi petentów. Urząd musi przewidzieć z czym zgłosić się może interesant i musi mieć opracowane procedury postępowania w każdej możliwej sytuacji, tak aby prawidłowo poinformować lub załatwić sprawę interesanta. Certyfikat daje też gwarancję przestrzegania praw interesantów, właściwego przechowywania danych, zarządzania siecią teleinformatyczną itp. – wyjaśnia Czesław Makowski, Sekretarz Starostwa Powiatowego w Toruniu.

« wstecz

Sonda
Internetowa

Załatwiałeś sprawę w naszym Starostwie? Jesli tak, to czy jesteś zadowolony z obsługi?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 805

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E