Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

"Rowerzyści połączą miasta powiatu toruńskiego"

Piąta rocznica otwarcia szlaku rowerowego Toruń-Bydgoszcz będzie okazją do podpisania umowy na kolejne tego typu trasy w naszym powiecie.

Podpiszą w niedzielę

Obchody pięciolecia otwarcia szlaku, które odbędą się już jutro, będą okazją do podpisania preumowy na budowę kolejnych dróg rowerowych. Umowę podpisze między innymi marszałek Piotr Całbecki w miejscowości Skłudzewo. Samorząd województwa razem z toruńskim starostwem powiatowym będzie realizował projekt pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych poprzez wybudowanie dróg rowerowych”.
Nowe trasy powinny się pojawić w naszym powiecie do końca 2010 roku. W projekcie zakłada się połączenie Torunia z miejscowościami na mapie powiatu toruńskiego i sąsiednich powiatów.

Trzy do dobry początek

Pierwszy szlak pobiegnie do Łysomic, a dalej rozdzieli się do Jeziora Chełmżyńskiego oraz nad jezioro w Kamionkach. Kolejna trasa pobiegnie dawnym traktem kolejowym z Torunia przez Zamek Bierzgłowski pod Łubianką aż do Unisławia. Trzecia nitka połączy Toruń z Bydgoszczą przez Zła Wieś Wielką i Dąbrowę Chełmińską. Projekt będzie dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie 3,66 miliona euro. Całkowity koszt to ponad 6 milionów euro.
Organizatorzy niedzielnej uroczystości mają nadzieję, że torunianie przyłączą się do obchodów pięciolecia istnienia trasy. Jutro będą czekać na placu Rapackiego już od godziny 10.20. wyjazd 10 minut później. Na miejscu w Słudzewie zapewniony będzie gorący posiłek.

Katarzyna Fus, "Gazeta Pomorska", 14 czerwca 2008

« wstecz

Sonda
Internetowa

Załatwiałeś sprawę w naszym Starostwie? Jesli tak, to czy jesteś zadowolony z obsługi?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 805

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E