Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Podpisanie pre-umowy na drogi rowerowe

W dniu 15.06.2008 Starosta Toruński Mirosław Graczyk i Marszałek Województwa Piotr Całbecki podpisali umowę dotyczącą przygotowania indywidualnego projektu kluczowego, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 (RPO WK-P).

Okazją do podpisania umowy wstępnej była uroczystość zorganizowana z okazji 5-lecia otwarcia szlaku rowerowego Toruń-Bydgoszcz.
Oddział Miejski PTTK w Toruniu oraz Starostwo Powiatowe w Toruniu przygotowali rajd rowerowy, którego uczestnicy wyruszyli jednocześnie z Torunia i Bydgoszczy, aby spotkać się w Skłudzewie, czyli w połowie drogi między największymi miastami regionu. Wśród rowerzystów byli m.in. Starosta Toruński Mirosław Graczyk i Wicestarosta Dariusz Meller oraz inni urzędnicy.
W uroczystościach wzięli również udział: pełnomocnik prezydenta Bydgoszczy Barbara Kubiak-Warzocha, Wicemarszałek Województwa Maciej Eckardt, zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz, Wójt Gminy Zławieś Wielka Tadeusz Smarz oraz Wójt Gminy Łubianka Jerzy Zająkała - maratończyk z zamiłowania, który przybiegł do Skłudzewa przed rowerzystami.
Podczas spotkania pracownicy Starostwa promowali koncepcję budowy dróg rowerowych, ich zasięg geograficzny, aspekty gospodarze i społeczne realizacji projektu. Organizatorzy przygotowali ponadto dla cyklistów konkursy z nagrodami oraz tradycyjną grochówkę.

Projekt „Poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych poprzez wybudowanie dróg rowerowych” realizowany będzie w ramach Działania 1.1 Infrastruktura drogowa, RPO WK-P 2007-2013. Po podpisaniu pre-umowy Starostwo Powiatowe w Toruniu ma czas do końca grudnia 2009r. na przygotowaniu wniosku o dofinansowanie Projektu wraz ze wszystkimi załącznikami wymaganymi do jego akceptacji. Na początku roku 2010 możliwe zatem będzie rozpoczęcie inwestycji - budowy oraz przebudowy istniejących szlaków rowerowych przy drogach publicznych, o dużym natężeniu ruchu i znaczeniu komunikacyjnym, o łącznej długości ok. 100 km, na obszarze powiatu toruńskiego.

Więcej o projekcie.

 

Zdjęcia z imprezy

« wstecz

Sonda
Internetowa

Załatwiałeś sprawę w naszym Starostwie? Jesli tak, to czy jesteś zadowolony z obsługi?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 805

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E