Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

AKTUALNOŚCI

 

Biblioteczka równościowa

Zapraszamy do skorzystania ze zgromadzonych materiałów dotyczących równouprawnienia kobiet i mężczyzn. Ciekawe informacje znajdą tu zarówno osoby prowadzące zajęcia dla młodzieży, jak również uczniowie i uczennice.

W Chełmży rywalizowali zawodowo

Dla młodzieży ze wszystkich krajów organizowany jest WorldSkills, dla tej z Europy – EuroSkills. Powiat toruński ma również swój konkurs umiejętności zawodowych. 6 czerwca 2014 r. Zespoł Szkół w Chełmży był gospodarzem zmagań powiatowych rozgrywanych w ramach "SZkOlnej kuźni Profesjonalistów".

Z SZOP-em w Berlinie i tropikach

Co roku w marcu Berlin staje się światową stolicą turystyki. To jedno z najważniejszych dla całej branży wydarzeń mogli z bliska oglądać uczniowie Zespołu Szkół w Chełmży i Zespołu Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. W ramach „SZkOlnej kuźni Profesjonalistów” zorganizowany został 2-dniowy wyjazd edukacyjny na Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB Berlin 2014.

Rozbudowa i modernizacja ewidencji gruntów i budynków dzięki projektom Związku Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Związek Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego realizuje projekt pod nazwą „Uzupełnienie ewidencji gruntów i budynków, dystrybucja zbioru danych o działkach, budynkach i lokalach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego jako elementy infrastruktury przestrzennej” w ramach Działania 4.2.

W Chełmży i w Gronowie multimedialnie uczą języków

W dwóch szkołach zawodowych powiatu toruńskiego powstały nowoczesne pracownie językowe. To jeden z efektów „SZkOlnej kuźni Profesjonalistów”- projektu prowadzonego od roku przez Starostwo w dużej części za pieniądze z Unii Europejskiej.

Projekt dla uczniów klas I-III Szkół Podstawowych już za Nami

W roku szkolnym 2012/2013 zakończył się ostatni cykl zajęć realizowanych w ramach 3-letniego projektu pn. „Program Indywidualizacji Procesu Nauczania i Wychowania uczniów klas I-III Szkół Podstawowych w Województwie Kujawsko-Pomorskim”.

FotoSZOP

Oto relacja prosto ze „SZkOlnej kuźni Profesjonalistów” realizowanej w szkołach zawodowych powiatu dzięki środkom unijnym.

Kulinarne misterium z Mistrzem

Data 13 marca 2013 r. przejdzie do historii… historii Zespołu Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. Tego właśnie dnia Mistrz Kulinarny, kreator menu największych wydarzeń kulturalno-kulinarnych w Polsce, znany z programów telewizyjnych i audycji radiowych, wiceprezes elitarnej Fundacji Klubu Szefów Kuchni, właściciel Restauracji Sowa & Przyjaciele, były kucharz polskiej reprezentacji w piłce nożnej Robert Sowa zawitał do ZS, CKU w Gronowie!

„Alchemia i amory w kuchni”

9 lutego 2013 r. uczniowie Zespołu Szkół, CKU w Gronowie kształcący się w zawodzie kucharz, brali udział w konkursie branżowym realizowanym w ramach projektu "Szkoła innowacyjna i konkurencyjna-dostosowanie oferty szkolnictwa zawodowego do wymagań lokalnego rynku pracy". Do konkursu pt."Alchemia i amory w kuchni" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie przystąpiły drużyny reprezentujące szkoły gastronomiczne z Torunia, Grubna i Gronowa.

Łososie po tajsku we Władysławowie

W styczniu 2013 r. uczniowie Zespołu Szkół, CKU w Gronowie, kształcący się w zawodzie kucharz, uczestniczyli w warsztatach kulinarnych z zakresu kuchni tajskiej w Hotelu Velaves we Władysławowie. Wyjazd był kolejnym elementem mającym wspomóc kształcenie młodych kucharzy, w ramach projektu "Szkoła innowacyjna i konkurencyjna (...)”.

SZOP zawodowiec wystartował

Z przyjemnością ogłaszamy, iż młodzież z techników i zawodówek z terenu powiatu toruńskiego będzie mogła ponownie rozwijać swoje umiejętności zawodowe. Dla uczniów zainteresowanych zwiększeniem swych szans na rynku pracy przygotowano w ramach „SZkOlnej kuźni Profesjonalistów” ponad 3 tys. godzin różnych zajęć.

Do Finlandii po doświadczenia - nabór na studyjną wizytę

Ogłaszamy nabór uczestników projektu "Podnoszenie jakości i spójności kształcenia zawodowego z zapotrzebowaniem rynku pracy - transfer doświadczeń z Finlandii", prowadzonego przez Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.

Podręcznik dobryk praktyk dla nauczycieli podstaw przedsiębiorczości

Efektem zakończonego w listopadzie 2012 roku projektu "Świadoma Przedsiębiorczość" jest publikacja „Kreowanie świadomej przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Podręcznik dobrych praktyk”., która ma łużyć nauczycielom przedmiotu "Podstawy przedsiębiorczości" w ich pracy z uczniami.

Młodzi przedsiębiorcy z Chełmży nagrodzeni

Dwa zespoły uczniowskie z Chełmży zajęły drugie i trzecie miejsce w konkursie na najlepszy biznesplan i zostały nagrodzone podczas konferencji „Kreowanie świadomej przedsiębiorczości wśród młodych ludzi”. Rywalizowali oni z uczniami z Bydgoszczy i Swarzędza.

"20 spawaczy... i nie tylko" - podsumowanie projektu "Dobry zawód, dobry start"

Projekt „Dobry zawód, dobry start” po 12 miesiącach zbliżył się do końca. W roku szkolnym 2011/2012, a właściwie od grudnia do czerwca w zespołach szkół w Chełmży i Gronowie trwały dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, którym towarzyszyły praktyki zawodowe i edukacyjne wyjazdy do firm.

Molekuły w gronowskiej kuchni

11 września 2012 r. gościł w Zespole Szkół, CKU w Gronowie pan Łukasz Konik, który jest członkiem elitarnego Klubu Szefów Kuchni. Pan Łukasz jest zarazem kucharzem i naukowcem, co udowodnił nam podczas swojego pokazu kuchni molekularnej. Głównym celem wizyty pana Konika było zapoznanie uczniów z nowoczesną techniką przygotowywania potraw, jaką jest kuchnia molekularna. Dla uczniów było to nowe, ciekawe doświadczenie.

Gronowo na wiosenno i zawodowo

Po raz pierwszy uczniowie z Chełmży i Gronowa mogli rywalizować ze sobą i porównywać umiejętności zawodowe. Podczas „Wiosny w Gronowie” połączonej z Drzwiami otwartymi zorganizowano w ramach projektu 'Dobry zawód, dobry start" konkurs umiejętności zawodowych. Ideaą konkursu, która przyfrunęła do nas aż z mroźnej Finlandii, jest propagowanie szkolnictwa zawodowego, poprzez obserowanie „na żywo” efektów pracy szkół w rywalizacji osób i zespołów w konkretnych konkurencjach zawodowych.

W krainie kolorowych koktajli

Wcale nie tak daleko - bo na terenie powiatu toruńskiego, 16 km na północny wschód od Torunia, przy drodze krajowej nr 15, za nowo powstałą autostradą A1, leży wieś Gronowo od lat kojarząca się z kształceniem zawodowym i ze specjalizującym się w tej dziedzinie Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego. I wcale nie dawno temu - bo w piękny, słoneczny wtorek 24 kwietnia odbyła się w jej murach konferencja, podsumowująca kolejny etap realizacji projektu „Szkoła innowacyjna i konkurencyjna – dostosowanie oferty szkolnictwa zawodowego do wymagań lokalnego rynku pracy”, którego liderem jest Starostwo Powiatowe w Toruniu.

Teleinformatyk w trasie - konferencja we Włocławku

W dniu 29 marca w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku odbyła się konferencja podsumowująca pierwsze efekty realizacji projektu „Szkoła innowacyjna i konkurencyjna - dostosowanie oferty szkolnictwa zawodowego do wymagań rynku pracy” w zawodzie technik teleinformatyk.

Finlandia w polskiej szkole?

System kształcenia zawodowego w Finlandii z perspektywy projektu „Szkoła innowacyjna i konkurencyjna – dostosowanie oferty szkolnictwa zawodowego do wymagań lokalnego rynku pracy”

Z Gronowa i Chełmży na największe targi turystyczne

Gdyby istniało takie miejsce, gdzie w jednej chwili można przenieść się w każdy, nawet najbardziej orientalny punkt ziemi, poznać jego tradycję i kulturę, byłby to raj dla każdego, kto kocha podróże. Otóż jest to możliwe, wystarczy wziąć udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB w Berlinie. Czy te słowa  okazały się prawdą, mogli w tym roku zweryfikować dzięki udziałowi w projekcie  „Dobry zawód, dobry start” uczniowie klas technikum ZS w Chełmży oraz ZS, CKU w Gronowie.

"Rzeźbili po tajlandzku" - młodzież z Chełmży uczy się carvingu

W Zespole Szkół Specjalnych w Chełmży w ramach projektu "Dobry zawód, dobry start" młodzież poznawała tajniki carvingu, czyli sztuki tworzenia z owoców i warzyw ozdobnych dekoracji. O realizacji tych zajęć można poczytać  w "Nowościach" i obejrzeć w galerii zdjęć.

Sztuka florystyczna w Chełmży

W marcu 2012 r. w Zespole Szkół w Chełmży zakończyły się zajęcia z florystyki, realizowane w ramach projektu  "Dobry zawód, dobry start", na których młodzież mogła zapoznać się ze sztuką florystyczna i wykazać inwencję twórczą w tym zakresie.

 

Projekt „Szkoła innowacyjna i konkurencyjna…” wkracza na półmetek

Powiat Toruński w partnerstwie z Urzędem Miasta Włocławek prowadzi projekt unijny "Szkoła innowacyjna i konkurencyjna - dostosowanie oferty szkolnictwa zawodowego do wymagań lokalnego rynku pracy". Realizacja projektu wkracza na półmetek. Powstanie i jego realizacja powoduje zbliżenie obydwu regionów, które razem funkcjonują na prawach powiatu. Projekt rozpoczął się w roku 2010 i realizowany jest w dwóch szkołach: Zespole Szkół CKU w Gronowie i Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku. W projekcie bierze udział młodzież kształcącą się w ZS CKU w Gronowie w zawodach kucharz, technik hotelarz i mechanik pojazdów samochodowych oraz w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku  w zawodzie technik teleinformatyk.

Młodzi i przedsiębiorczy z Chełmży

Od jesieni br. uczniowie z Zespołu Szkół w Chełmży zdobywają wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, a już niedługo będą się szkolić w świadomym planowaniu przyszłej drogi zawodowej. Później czekają na nich praktyki u pracodawców oraz konkurs z nagrodami na najlepsze biznesplany. Nie zapomniano o nauczycielach, którzy również będą szkoleni jako „przewodnicy w biznesie” i na których będą czekać propozycje staży zawodowych. Temu wszystkiemu służy projekt „Świadoma przedsiębiorczość”.

Kapitał Ludzki to świetna sprawa – zdobywamy wiedzę no i jest zabawa!

W dzisiejszych czasach nowoczesność w szkole to nie tylko świeża farba na ścianach, nowe ławki, czy pracownia wyposażona w komputery. Nowoczesna szkoła to taka, która realizując program nauczania, stara się także odpowiadać na potrzeby uczniów pomagając im przezwyciężyć problemy w nauce, odkrywając predyspozycje i rozwijając talenty. Zdając sobie sprawę z tego, że na długofalowe efekty trzeba sobie zapracować sumienną i systematyczną pracą, powiat toruński nie ustaje w staraniach o kolejne fundusze unijne na realizację programów edukacyjnych i w tym roku szkolnym startujemy z nową edycją Projektu – tym razem pod nazwą „Z Małgosią po naukę…”. Wobec sukcesu, jakim okazała się poprzednia edycja, do współpracy chętnie przyłączyły się wszystkie gminy i wszystkie szkoły powiatu toruńskiego!

Czego Jaś się nauczył, to i Jan będzie umiał - kto brał udział w Projekcie, ten to dobrze zrozumiał!

Pokazy cyrkowe, mini-scenki teatralne, prezentacje poetyckie i multimedialne w wykonaniu uczniów szkół z wszystkich gmin powiatu toruńskiego - to wszystko było udziałem uczestników Konferencji, które odbyła się wczoraj (21.10. br.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Toruniu. Na Konferencji podsumowującej projekt „Czego Jaś się nie nauczy… - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych w roku szkolnym 2009/2010” spotkali się przedstawiciele Koordynatora, wszystkich partnerów, a także uczniowie i nauczyciele biorący udział w Projekcie. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć jak unijne fundusze zmieniają oblicze szkół powiatu toruńskiego, porozmawiać z nauczycielami prowadzącymi zajęcia oraz z uczniami, którzy uczestniczyli w nich przez cały rok szkolny 2009/2010 i zaprezentowali próbkę nowozdobytych umiejętności.

Sprzedawali płótno w Barcelonie

Czy ekonomia może być pasjonująca? Czy można poznać podstawowe zasady rządzące rynkiem nie usypiając na wykładach? I czy w Barcelonie będzie popyt na płótna z Polski…? Odpowiedzi na te i mnóstwo innych pytań poznali uczniowie ZS CKU w Gronowie i ZS w Chełmży uczestniczący w Projekcie „Lepsza szkoła – lepszy zawód”. Projekt – koordynowany przez powiat toruński – dobiega końca, a na zakończenie zajęć z przedsiębiorczości udało się zorganizować dla uczniów grę edukacyjną pt. „Chłopska Szkoła Biznesu”.

Fińskie pomysły w powiatowych szkołach zawodowych

Jak wygląda dzisiaj poszukiwanie pracy? Lista kwalifikacji i doświadczeń w CV, przekonujący list motywacyjny, potem rozmowa kwalifikacyjna i sakramentalne pytanie „A co Pan/Pani tak naprawdę potrafi?”. I wtedy okazuje się, że kucharz, który właśnie ukończył szkołę zawodową niekoniecznie jest tym kucharzem, którego poszukuje restaurator w Toruniu, a mechanik nie zawsze potrafi to co w warsztacie mechanicznym w Lubiczu niezbędne.

Odpowiedzią na ten złożony problem może być nowatorski projekt innowacyjny, którego wdrażanie rozpoczyna właśnie powiat toruński.

Ze Starostwem po lepszy zawód!

Dobiega końca kolejny Projekt dla szkół zawodowych powiatu toruńskiego, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i realizowany przez Starostwo Powiatowe w Toruniu. Tym samym kolejne grupy uczniów Zespołu Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie, Zespołu Szkół w Chełmży i Zespołu Szkół Specjalnych w Chełmży podniosły swoje kwalifikacje w ramach dodatkowych zajęć pozalekcyjnych i doradztwa zawodowego.

 

  • Zajęcia ze spawania - zajęcia praktyczne w spawalni
Unia Europejska pomaga uczniom być konkurencyjnymi na rynku pracy

21 kwietnia 2010 roku w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie rozdane zostały dyplomy i certyfikaty dla uczniów biorących udział w projektach unijnych. Od listopada 2009 roku prowadzone są bowiem zajęcia pozalekcyjne i realizowane doradztwo zawodowe dla młodzieży uczącej się w szkołach zawodowych i technikach w ramach projektu „Lepsza szkoła, lepszy zawód – wzbogacenie oferty edukacyjnej szkolnictwa zawodowego w powiecie toruńskim w roku szkolnym 2009/2010”. To jeden z kilku realizowanych na terenie powiatu projektów edukacyjnych.

Unijny projekt zawodowego doskonalenia kadr systemu oświaty zakończony !

Dzięki środkom unijnym 834 nauczycieli i pracowników administracji oświatowej podwyższyło swoje kwalifikacje zawodowe z terenu byłego województwa toruńskiego. Pieniądze na ten cel pozyskało Starostwo Powiatowe w Toruniu z Europejskiego Funduszu Społecznego. Przez 5 miesięcy odbywały się szkolenia dla zatrudnionych w edukacji osób w ramach projektu  „Nauczyciel uczący się – podniesienie kwalifikacji kadr systemu oświaty z terenu byłego województwa toruńskiego w latach 2008 i 2009”.

Dzięki środkom unijnym - Jaś się nauczy!

Projekt „Czego Jaś się nie nauczy… - wzbogacenie oferty edukacyjnej szkół realizujących kształcenie ogólne z terenu powiatu toruńskiego w roku szkolnym 2009/2010”, jest realizowany w partnerstwie ze wszystkimi dziewięcioma gminami powiatu toruńskiego, które są organami prowadzącymi dla szkół i placówek oświatowych kształcenia ogólnego. Dyrektorzy 58 szkół, które uczestniczą w przedsięwzięciu, kierując się potrzebami dzieci i młodzieży ze swojej placówki, wybrali dla swoich uczniów zajęcia dodatkowe, finansowane z projektu.

Zakończyliśmy projekt 9.2 PO KL - podsumowaliśmy rezultaty

10 listopada 2009 r. w Centrum Konferencyjnym „Daglezja” w Przysieku k/Torunia odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w roku szkolnym 2008/2009”. Biorąc pod uwagę fakt, że poza otrzymaniem międzynarodowego Certyfikatu wzmacniającego pozycję na rynku pracy, uczestnictwo w projekcie zaowocowało wzrostem zainteresowania młodzieży dalszym kształceniem, udziałem w kolejnych kursach i szkoleniach oraz zwiększeniem pewności siebie i wiary we własne możliwości, należy uznać, że zakończony właśnie projekt zakończył się sukcesem.

Powstały oszczędności - zrealizowaliśmy dodatkowe szkolenia w projekcie "Nauczyciel uczący się"

W związku z przedłużeniem okresu realizacji projektu o 2 miesiące i niewykorzystaniem środków na dojazdy zorganizowane zostały dodatkowe kursy dla kadr systemu oświaty w ramach projektu unijnego „Nauczyciel uczący się – podniesienie kwalifikacji kadr systemu oświaty z terenu byłego województwa toruńskiego w latach 2008 i 2009”

"Lepsza szkoła, lepszy zawód" - zapisz się do projektu unijnego

W dniach 6-9 października 2009 roku prowadzona będzie rekrutacja do nowego projektu powiatu toruńskiego. Projekt „Lepsza szkoła, lepszy zawód – wzmocnienie oferty edukacyjnej szkolnictwa zawodowego w powiecie toruńskim w roku szkolnym 2009/2010” adresowany jest dla uczniów i nauczycieli technikum i zasadniczych szkół zawodowych z terenu powiatu.

Uczniowie szkół powiatu toruńskiego z sukcesem w projekcie unijnym

24 uczniów z Chełmży i Gronowa zdobyło europejskie „komputerowe prawo jazdy” dzięki uczestnictwie w projekcie unijnym, koordynowanym przez powiat toruński.

Kolejny projekt Starostwa uzyskał unijne dofinansowanie

Urząd Marszałkowski opublikował listę rankingową projektów biorących udział w konkursie PO KL z Poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych. Członkowie Komisji  Oceny Projektów dokonali weryfikacji  23 zgłoszonych na konkurs wniosków aplikacyjnych. Projekt „Czego Jaś się nie nauczy… - wzbogacenie oferty edukacyjnej szkół realizujących kształcenie ogólne z terenu powiatu toruńskiego w roku szkolnym 2009/2010”, zgłoszony przez Starostwo Powiatowe w Toruniu przeszedł pozytywnie ocenę merytoryczną i został zatwierdzony do realizacji.

„Kompetentna kadra, profesjonalny urząd – atutem powiatu toruńskiego”

Dnia 20 lipca br. Starostwo Powiatowe w Toruniu wraz z miastem Chełmża oraz 8 gminami wchodzącymi w skład powiatu toruńskiego oraz Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa „Dom Organizatora”, podpisały List Intencyjny w sprawie wspólnego przystąpienia i realizacji projektu partnerskiego pt. „Kompetentna kadra, profesjonalny urząd – atutem powiatu toruńskiego”.

 

Na dwóch kółkach po powiecie – projekty dróg rowerowych już w przygotowaniu

10 lipca 2009 podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla drogi rowerowej Toruń – Chełmża z odgałęzieniem do Kamionek. Tym samym zakończył się pierwszy etap realizacji projektu „Poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych poprzez wybudowanie dróg rowerowych” prowadzonego przez Starostwo Powiatowe w Toruniu. Projekt ten znalazł się na liście indykatywnej projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

Nowe drogi dla powiatu

W budżecie na 2009 r. rząd zapisał 1 mld zł na budowę i naprawę dróg lokalnych, czyli gminnych i powiatowych. Drugie tyle wyłożyć mają samorządy. Na przełomie 2008 i 2009 r. MSWiA zdecydowało, które z 2400 zgłoszonych przez lokalne władze projektów dostaną wsparcie. Dzięki dobrze przygotowanym przez PZD projektom, mieszkańcy powiatu toruńskiego będą mogli cieszyć się kolejnymi kilometrami zmodernizowanych dróg.

Nowy projekt Starostwa dla szkół zawodowych

W roku szkolnym 2009/2010 uczniowie 3 szkół zawodowych powiatu uczestniczyć będą w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych i objęci zostaną doradztwem zawodowym, zaś szkoły otrzymają nowoczesny sprzęt dydaktyczny. Środki na realizację projektu powiat toruński pozyskał z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Z Chełmży do Węgorzyna po nowym asfalcie

Już w październiku mieszkańcy Węgorzyna i Świętosławia będą mogli jeździć do Chełmży odnowioną drogą. Na mocy umowy między Starostwem Powiatowym a Przedsiębiorstwem Robót Budowlanych DROBUD z Chełmży, niemal dwukilometrowy odcinek drogi powiatowej nr 2023C zostanie poszerzony i uzyska nową nawierzchnię z oznakowaniem poziomym. Wykonawca odnowi także pobocza oraz odtworzy rowy. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Inwestycja pochłonie 1,25 mln złotych, a prace mają się zakończyć do 30 września br.

 

Kolejna droga rowerowa wchodzi w fazę realizacji

Dnia 03.07.2009 r.  podpisano umowę między Starostwem Powiatowym a Biurem Projektowym MBZ Andler, Tomczak z Włocławka na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej projektu drogi rowerowej Toruń – Łubianka – Wybcz – Unisław. Umowa, będąca kolejnym etapem realizacji projektu „Poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych poprzez wybudowanie dróg rowerowych”, opiewa na niespełna 300 tys. Termin realizacji wyznaczono na 28.02.2010 r.

Droga rowerowa Złotoria – Osiek n/Wisłą o krok bliżej

22.06.2009 r. została zawarta umowa na wykonanie dokumentacji projektowej na budowę drogi rowerowej o długości 12,7 km na trasie Złotoria – Osiek. Fundacja „Rozwój UTP” z Bydgoszczy za kwotę 346,8 tys. zł zobowiązała się do końca września br. przygotować wszelkie niezbędne dokumenty – w tym m. in. dokumentację techniczną, decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych oraz informacje niezbędne w celu uniknięcia kolizji z uzbrojeniem naziemnym i podziemnym – i w konsekwencji uzyskać decyzję o lokalizacji drogi rowerowej.

  • Fot. Urząd Marszałkowski w Toruniu
Szpital w Chełmży znowu pozyskał unijne fundusze

Dzięki podpisaniu umowy na dofinansowanie, w kwocie ponad 5,5 mln złotych, chełmżyński Szpital powiększy się o dodatkowy obiekt. Dotychczasowy budynek Szpitala zostanie rozbudowany, zmodernizowany i wzbogacony o nowoczesną aparaturę i wyposażenie medyczne.

„EUROPEJSKO I MAJOWO - X WIOSNA GRONOWO” już za nami

Już po raz kolejny w niedzielne popołudnie 31. maja mieszkańcy powiatu bawili się wspólnie na gronowskim powitaniu wiosny. Od 1 maja 2004 roku Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Od tej chwili maj stał się dla Polaków miesiącem podsumowań i ocen uczestnictwa naszego kraju w UE, ale także świętowania tej właśnie okazji. W całym województwie organizowane były tzw. „Majówki Europejskie” i taki też charakter przybrała „Wiosna w Gronowie”, odbywająca się w tamtejszym Zespole Szkół CKU już dziesiąty raz.

Projekt "Nauczyciel uczący się" - pierwsze szkolenia zakończone

Powiat toruński już od grudnia 2008, jako jedna z trzech instytucji w województwie kujawsko-pomorskim, koordynuje realizację dużego projektu partnerskiego adresowanego do pracowników oświaty. Projekt „Nauczyciel uczący się – podniesienie kwalifikacji kadr systemu oświaty z terenu byłego województwa toruńskiego w latach 2008 i 2009” jest wdrażany dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Konsultowaliśmy drogi rowerowe

28 stycznia 2009 roku odbyły się w Chełmży konsultacje społeczne dotyczące realizacji projektu „Poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych poprzez wybudowanie dróg rowerowych”. Projekt znajduje się na Indykatywnej Liście Projektów Kluczowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 i współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Budżetu Państwa i środków własnych samorządów.

Podpisanie umowy o dofinansowanie kolejnego partnerskiego projektu

22 stycznia 2009 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się uroczystość podpisania umów o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.4 Wysoko wykwalifikowane kadry sytemu oświaty.

"Rowerowe szlaki na razie na papierze"

Specjaliści z UT-P w Bydgoszczy zaprezentowali koncepcję budowy dróg rowerowych na terenie powiatu toruńskiego.

Spotkanie w sprawie realizacji dróg rowerowych

15 grudnia 2008 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Toruniu odbyło się spotkanie dotyczące realizacji projektu „Poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych poprzez wybudowanie dróg rowerowych”.

Projekt Starostwa wesprze nauczycieli

Projekt „Nauczyciel uczący się” złożony przez powiat toruński w odpowiedzi na konkurs w ramach Działania 9.4 Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przeszedł pozytywnie ocenę merytoryczną i został zatwierdzony do realizacji.

"Komputerowe prawo jazdy"

W "Gazecie Pomorskiej" z dn. 11.10.2008 ukazał się artykuł o kursach komputerowych realizowanych w ramach unijnego projektu Starostwa Powiatowego w Toruniu.

"Żeby potem mieli większe szanse na pracę"

W "Nowościach" z dn. 04.08.2008 ukazał się artykuł o szkoleniach komputerowych dla uczniów szkół zawodowych regionu, realizowanych w ramach projektu, którego koordynatorem jest powiat toruński.

"Dokształcą się na komputerach"

W toruńskim dodatku do "Gazety Wyborczej" z dn. 02.08.2008 ukazała się informacja o realizacji przez powiat toruński w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki projektu adresowanego do uczniów i szkół zawodowych województwa kujawsko-pomorskiego.

Wzmocnienie oferty edukacyjnej szkół zawodowych - umowa podpisana

31 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się uroczystość podpisania umowy o dofinansowanie projektu „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w roku szkolnym 2008/2009”. Koordynatorem jest powiat toruński.

"Uniwersytet pomoże przygotować ścieżki"

Rozpoczął się kolejny etap przygotowań do budowy dróg rowerowych na terenie powiatu toruńskiego. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, przygotuje na zlecenie Starostwa Powiatowego w Toruniu koncepcję budowy nowych szlaków pieszo-rowerowych.

Starostwo będzie starać się o certyfikat jakości ISO 9001

10 lipca 21 jednostek samorządowych zawarło umowę z Urzędem Marszałkowskim o współpracy w sprawie przystąpienia i realizacji projektu partnerskiego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: „Wdrażanie usprawnień zarządczych w administracji samorządowej”.

Podpisanie pre-umowy na drogi rowerowe

W dniu 15.06.2008 Starosta Toruński Mirosław Graczyk i Marszałek Województwa Piotr Całbecki podpisali umowę dotyczącą przygotowania indywidualnego projektu kluczowego, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 (RPO WK-P).

 

"Rowerzyści połączą miasta powiatu toruńskiego"

W "Gazecie Pomorskiej" z dn. 14.06.2008 ukazał się artykuł zapowiadający podpisanie pre-umowy na budowę dróg rowerowych w powiecie toruńskim.

 

Dofinansowanie z PO Kapitał Ludzki dla projektu Starostwa

Już w czerwcu Powiat Toruński wraz z 22 partnerskimi samorządami z województwa kujawsko-pomorskiego rozpocznie realizację projektu „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w roku szkolnym 2008/2009”.

 

"Głos mają cykliści"

W "Gazecie Pomorskiej" z dnia 11.04.2008 ukazał się artykuł o współpracy Starostwa Powiatowego w Toruniu ze stowarzyszeniem "Rowerowy Toruń" na etapie przygotowywania inwestycji związanej z budową dróg rowerowych .

"Lepiej za dwa lata"

W "Gazecie Pomorskiej" z dnia 11.03.2008 ukazał się artykuł opisujący projekt Starostwa Powiatowego w Toruniu dotyczący budowy i przebudowy istniejących dróg rowerowych na terenie powiatu.

Sonda
Internetowa

Załatwiałeś sprawę w naszym Starostwie? Jesli tak, to czy jesteś zadowolony z obsługi?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 805

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E