Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Gmina Wielka Nieszawka Leżąca na lewym brzegu Wisły gmina powiatu obejmująca 216km2. Zamieszkuje ją ponad 3000 mieszkańców. W skład gminy wchodzi 10 miejscowości wiejskich.
Biegnące przez tereny gminy trasy do Łodzi, Poznania, Bydgoszczy, Gdańska i Olsztyna oraz przygotowywana obwodnica południowa Torunia Warszawa-Szczecin, sprzyjają rozwojowi usług motoryzacyjnych, stacji paliw, zajazdów, barów i moteli. Bliskość miasta Torunia sprzyja rozwojowi zakładów produkcyjnych i usługowych, przetwórstwa mięsa, ryb, odpadów z tworzyw sztucznych, produkcji materiałów budowlanych, ceramiki, warsztatów mechaniki pojazdowej, zakładów krawieckich i poligraficznych.
Sukcesywnie rozwijana jest gminna infrastruktura komunalna. Na terenie gminy nie ma zakładów o uciążliwym oddziaływaniu na środowisko. Układ komunikacyjny potęguje ruch turystyczny i amatorzy wypoczynku głównie z pobliskiego Torunia coraz częściej korzystają z podmiejskiego położenia sprzyjających rekreacji terenów. Dodatkowo do odwiedzenia gminy zachęcają zabytkowe budowle, krajobraz oraz miejsca historycznych wydarzeń.

Urząd Gminy
Wójt Kazimierz Kaczmarek
ul. Toruńska 12, 87-165 Cierpice
tel.: (0-56) 678-12-12
fax: (0-56) 678-12-12
www.wielkanieszawka.pl

  • Urząd Gminy w Wielkiej Nieszawce

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E