Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Gmina Obrowo Położoną wzdłuż drogowej i kolejowej trasy Toruń-Warszawa i liczącą 162 km2 gminę zamieszkuje blisko 8000 osób skupionych w 35 miejscowościach. Przebiegające obok siebie szlaki komunikacyjne dzielą gminę w zgodny także z naturą sposób, na dwie części, zbliżone do siebie wielkością - północną, o rolniczo-przemysłowym charakterze, i południową, obejmującą głównie tereny nadleśnictwa Dobrzejewice.
Użytki rolne stanowią nieco ponad 50% powierzchni gminy (lasy prawie 40%), Funkcjonują zakłady ślusarskie, blacharskie, instalacyjne, firmy budowlane, transportowe, eksploatacji kruszyw. Rozrasta się sieć handlu i usług, w tym artykułów do produkcji rolnej i budownictwa. Wyraźnie rozwija się sfera obsługi motoryzacji - warsztatów, stacji paliw, zajazdów, barów, hoteli.
Gmina Obrowo dysponuje wartościowymi zasobami przyrodniczymi jak lasy należące do obszaru chronionego krajobrazu zwanego „Obszarem doliny Drwęcy”, parki, w których znajdują się pomniki przyrody, jeziora. Atrakcją turystyczną gminy są również znajdujące się na jej terenie zabytki w postaci oryginalnych chat chłopskich z XIX w., klasyczne dworki oraz stare zabytkowe kościoły.

Urząd Gminy
Wójt Andrzej Wieczyński
87-126 Obrowo
tel.: (0-56) 678-60-22

www.obrowo.pl

  • Urząd Gminy w Obrowie

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E