Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Gmina Łubianka Przy szosie z Torunia do Unisławia, będącej częścią średniowiecznego traktu ku Chełmnu, leży Łubianka – centralna miejscowość gminy o tej samej nazwie. Zajmując obszar 84 km2 z 5,5 tysiącem mieszkańców, w 14 wsiach - jest najmniejszą gminą powiatu.
Podstawą zatrudnienia jest rolnictwo wykorzystujące dobrej jakości gleby i reprezentujące wysoki poziom upraw i hodowli. Na terenie gminy funkcjonuje także ponad 200 podmiotów gospodarczych prowadzących działalność w sferze handlu i usług, budownictwa i transportu, produkcji stolarki budowlanej i wyrobu mebli.
Obszar gminy leży prawie w całości na Pojezierzu Chełmińskim, jedynie południowa jej część znajduje się w Kotlinie Toruńskiej i stanowi fragment obszaru chronionego krajobrazu. Na wysokie wartości przyrodnicze składają się: unikalna rzeźba terenu w postaci strefy krawędziowej Kotliny, powierzchnie leśne o wysokich walorach przyrodniczych, kompleksy wydm śródlądowych na terasach Wisły oraz lokalne występowanie osobliwości florystycznych. Atrakcyjność gminy to także czyste i przyjazne ludziom środowisko oraz dobrze rozwinięta infrastruktura techniczna.

Urząd Gminy
Wójt Jerzy Zająkała
87-152 Łubianka 42
tel.: (0-56) 678-82-17, 18
fax: (0-56) 678-82-19

E-mail: sekretariat@lubianka.pl

www.lubianka.pl

  • Urząd Gminy Łubianka

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E