Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • Marian Opania w Auli Szkoły Muzycznej w Czernikowie

Fascynacje Mariana Opani

Dzięki ogromnemu poparciu – prawie 1,5 tys. oddanych głosów dla czernikow­skiego projektu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego – mieszkańcy powia­tu mogli po raz kolejny wziąć udział w spotkaniu z kulturą. Tym razem były to „Muzyczno-Teatralne Peregrynacje”, a zaproszenie lidera projektu na występ w Czernikowie przyjął Marian Opania.

Myślą przewodnią koncertu Mariana Opani był tekst autorstwa jego niedawno zmarłego przyjaciela Wojciecha Młynarskiego, który idealnie pasował do tego kulturalnego spotkania:

„Gdybym miał powiedzieć wam, dokąd gonię dokąd gnam,
Ja odpowiedź jedną mam - gnam do ludzi”.

Weekendowe rozgrywki w tenisa stołowego „O Puchar Starosty Toruńskiego”

Za nami pierwszy etap sportowych rozgrywek na terenie gminy Czernikowo, które mogły odbyć się dzięki ogromnemu poparciu mieszkańców powiatu dla pomysłu zgłoszonego do powiatowego budżetu obywatelskiego.

 • Plakat dotyczący koncertu

Marian Opania w Czernikowie !

Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów już wkrótce 26 marca zachwycać będzie mieszkańców powiatu toruńskiego swoim autorskim programem „Moje fascynacje”.

Dzięki ogromnemu poparciu – prawie 1,5 tys. oddanych głosów dla czernikowskiego projektu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego - mieszkańcy powiatu będą mogli po raz kolejny wziąć udział w spotkaniach z kulturą. Tym razem będą to „Muzyczno – Teatralne Peregrynacje”. Rozpoczynamy mistrzowskim poziomem, gdyż zaproszenie lidera projektu na występ w Czernikowie przyjął Marian Opania – najwyższej klasy polski aktor teatralny, filmowy oraz satyryk. Aktor wystąpi w autorskim programie "Moje fascynacje”, który powstał z zachwytu nad twórczością takich artystów jak Jacques Brell, Marian Hemar, Włodzimierz Wysocki, Wojciech Młynarski czy Bułat Okudżawa. Fascynacja zaowocowała recitalem niezwykłych piosenek jak m.in ,,Cukierki dla panienki" i ,,Piosenka starszych kochanków". Uczestnicy spotkania usłyszą pełne najwyższej klasy humoru teksty kabaretowe.

 

 • plakat dotyczący warsztatów

"Człowiek jest tym, co je i pije" - warsztaty kulinarne

Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza - w dniach 1-2 kwietnia br. - do świetlicy wiejskiej w Zaroślu Cienkim na szkolenie kulinarne z zakresu zdrowego żywienia w tradycji kulinarnej powiatu toruńskiego pn. „Wieś tradycją i zdrowym żywieniem słynie”. Warsztaty realizowane są w ramach budżetu obywatelskiego Powiatu Toruńskiego '2017. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli zapoznać się z zasadami racjonalnego odżywiania oraz przypomnieć sobie jak o zdrowe żywienie dbały nasze babcie.

 • komisyjne losowanie zawodników

Znamy już uczestników turnieju gry indywidualnej w tenisa stołowego „O Puchar Starosty Toruńskiego”

Do 28 lutego czekaliśmy na zgłoszenia chętnych do wzięcia udziału w turnieju. Ku zadowoleniu organizatorów do rozgrywek zgłosiło się 76 osób z terenu powiatu toruńskiego.

 • Młody człowieku poznaj historię naszych przodków

Poznajemy historię przodków

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Łysomice serdecznie zaprasza do zwiedzania Regionalnej Izby Historii i Tradycji w Łysomicach. W ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego realizowane jest zadanie pn. „Młody człowieku poznaj historię naszych przodków”.

 • IMG_20170209_104241

„Zwiedzamy i odpoczywamy” - poznajemy naszą okolicę

Za sprawą budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego dzieci z Głuchowa i Bielczyn mogły aktywnie spędzić 3 dni ferii zimowych.

 • zawodnicy przy stołach tenisowych

Turniej gry indywidualnej w tenisa stołowego „O puchar Starosty Toruńskiego” już wkrótce !

Starostwo Powiatowe w Toruniu, Urząd Gminy Czernikowo oraz Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Czernikowie i Szkoła Podstawowa im. Tomy Halika w Osówce serdecznie zapraszają na turniej tenisa stołowego, który już w marcu br. rozegrany zostanie w Gminie Czernikowo, na terenie Szkoły Podstawowej w Osówce. Turniej ma charakter otwarty i może uczestniczyć w nim każda osoba umiejąca grać w tenisa stołowego będąca mieszkańcem powiatu toruńskiego.
 • Zdjęcie orkiestry dętej

Zapraszamy do wspólnego kolędowania

II koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej ze Złejwsi Wielkiej, sfinansowany ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego na rok 2017, już 22 stycznia 2017r.
 • liderzy budżetu obywatelskiego '2017

Spotkanie liderów budżetu obywatelskiego '2017

Spotkanie liderów zwycięskich projektów II edycji budżetu obywatelskiego odbędzie się 24 stycznia 2017 r., o godz. 14:00 w sali 123 (I piętro) w Starostwie Powiatowym w Toruniu.
 • Baner budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski ‘2017 – wyniki głosowania

Zakończono weryfikację i liczenie oddanych głosów na zadania zgłoszone w II edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego, których realizacja planowana jest w 2017 roku.

 • baner budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski '2017 - wyniki głosowania z puli powiatowej

Zakończono weryfikację i liczenie oddanych głosów w puli powiatowej na zadania zgłoszone w II edycji Budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.
 • baner budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski '2017 - wyniki głosowania z puli lokalnej

Zakończono weryfikację i liczenie oddanych głosów w puli lokalnej na zadania zgłoszone w II edycji Budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.
 • urna z głosami

Budżet obywatelski '2017 - głosujemy do 30 listopada!

Poniżej zamieszczamy listy pozytywnie zweryfikowanych zadań planowanych do realizacji z budżetu obywatelskiego w 2017 roku, które poddaje się pod głosowanie mieszkańców powiatu toruńskiego.

Do pobrania jest także obowiązująca karta do głosowania.

Głosowanie trwa od 9 listopada 2016 r. do 30 listopada 2016 r.
 • baner budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski 2017 - jutro zaczynamy głosowanie!

Już jutro o godz. 9.00 na naszej stronie internetowej zamieszczona zostanie lista pozytywnie zweryfikowanych zadań planowanych do realizacji z budżetu obywatelskiego w 2017 roku, które poddaje się pod głosowanie mieszkańców powiatu toruńskiego.
 • Plakat dotyczący budzdetu obywatelskiego

Budżet obywatelski 2017 – mieszkańcom pomysłów nie zabrakło!

Już niebawem dowiemy się na co przeznaczone zostaną środku z budżetu obywatelskiego w 2017 roku! Trwa weryfikacja złożonych wniosków.

43 zadania zgłoszono do budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego w roku 2017. 14 z nich ubiega się o środki z puli powiatowej, pozostałe zaś realizowane będą z pul lokalnych. Największą aktywnością wykazali się mieszkańcy gminy Chełmża składając 7 wniosków, nieco mniej, bo 6 złożyli mieszkańcy z gminy Zławieś Wielka. Z gminy Obrowo wpłynęły 4 projekty, z Łubianki i Łysomic po 3, a z miasta Chełmża i gminy Czernikowo po 2. Tylko po 1 wniosku wpłynęło z gmin Wielka Nieszawka i Lubicz.
Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.