Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • Poznajemy historię przodków

Poznajemy historię naszych przodków

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Łysomice rozpoczęło cykl spotkań z mieszkańcami powiatu, które zaplanowane zostały w Regionalnej Izbie Historii i Tradycji w Łysomicach. „Młody człowieku poznaj historię naszych przodków” to zadanie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

 • plakat informacyjny

Miłośników „dwóch kółek” zapraszamy na Rodzinny Rajd Rowerowy

28 maja odbędzie się pierwszy z trzech - finansowanych z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego - rajdów rowerowych po drogach powiatu toruńskiego, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Aktywna Gmina”.

Uczestnicy wypraw będą podróżowali szlakami rowerowymi zwiedzając najciekawsze zabytki i miejsca pamięci narodowej w gminie Zławieś Wielka.

Trasa pierwszego rajdu liczyć będzie około 30 km. Startujemy o godz. 10:00 z Łążyna. Wstęp wolny.
 • Plakat o koncercie

Muzyczno – teatralnych peregrynacji ciąg dalszy…

Już wkrótce 2 czerwca kolejne kulturalne wydarzenie w Czernikowie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Tym razem legendarny zespół muzyczny „Wolna Grupa Bukowina” przeniesie w świat poezji śpiewanej publiczność zgromadzoną na Placu przy Szkole Podstawowej w Czernikowie.

 • zdjęcie nagród

Sportowy weekend w gminie Czernikowo

W turnieju piłki halowej – drugim etapie sportowych rozgrywek zorganizowanych na terenie gminy Czernikowo w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego – rywalizację podjęło 15 drużyn z terenu powiatu. Turniej rozegrało 33 zawodników w pięciu kategoriach wiekowych. W każdej wyłoniono zwycięską drużynę oraz króla strzelców i najlepszego bramkarza.

 • Plakat koncertu

Kolejny weekend z Orkiestrą Dętą ze Złejwsi Wielkiej

Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji posłuchać repertuaru Orkiestry Dętej ze Złejwsi Wielkiej przygotowanego specjalnie na koncerty organizowane w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego – zapraszamy w sobotę do Górska na Majówkę Szkolną.

 • zdjęcie z meczu

Kto zostanie królem strzelców?

O tym już w najbliższy weekend przekonają się uczestnicy powiatowego turnieju piłki halowej „O Puchar Starosty Toruńskiego” 28 kwietnia organizatorzy zakończyli nabór chętnych drużyn do udziału w turnieju piłki halowej, który jest drugim etapem zwycięskiego projektu w budżecie obywatelskim w gminie Czernikowo. Do udziału w turnieju zgłosiło się 15 drużyn z powiatu toruńskiego. Zawody odbędą się już w najbliższą sobotę i niedzielę tj. 13 i 14 maja. Zapraszamy do wspólnego kibicowania.

 • zdjęcie z konferencji

Poznali Gminę Chełmża ...

Gmina Chełmża ma się czym pochwalić – tak zgodnie stwierdzili uczestnicy konferencji „Poznaj swój powiat – dzisiaj gmina Chełmża z rybą w tle.”

Konferencja skierowana była do przedstawicieli różnych środowisk z powiatu toruńskiego – samorządowców, pracowników urzędów gmin, przedsiębiorców, sołtysów oraz działaczy społecznych.

 • plakat o koncercie

Koncertowy weekend Orkiestry!

Orkiestra Dęta ze Złejwsi Wielkiej zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu toruńskiego na kolejne koncerty realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Najbliższe już w ten weekend !

 • Plakat informacyjny

Czy w Orkiestrze Dętej ze Złejwsi Wielkiej drzemie siła?

O tym wkrótce będą mogli przekonać się mieszkańcy powiatu toruńskiego, bowiem już 3 maja odbędzie się pierwszy z sześciu, zaplanowanych w ramach budżetu obywatelskiego, koncertów Orkiestry. Profesjonalizm i wdzięk – tak opisać można Orkiestrę, która od lat uświetnia swoimi koncertami i przemarszami wiele uroczystości religijnych i państwowych zarówno w kraju jak i za granicą. Czym tym razem zachwycą młodzi muzycy Orkiestry? Warto przekonać się przyjeżdżając do Cierpic na plenerowy koncert Orkiestry Dętej ze Złejwsi Wielkiej. Chętnych zapewne nie zabraknie, gdyż wnioskując po liczbie zdobytych w budżecie obywatelskim głosów – ponad 2.800 – Orkiestra Dęta ma wielu fanów w powiecie.

 • Logo projketu

Konferencja z rybą w tle

Już w najbliższy piątek (28.04) w auli Szkoły Muzycznej w Chełmży odbędzie się konferencja realizowana w ramach pierwszego etapu zadania „Poznaj swój powiat – Dzisiaj Gmina Chełmża z rybą w tle” współfinansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego’2017. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali m.in. samorządowcy, sołtysi i członkowie rad sołeckich, koła gospodyń wiejskich oraz przedstawiciele aktywnych środowisk z terenu powiatu toruńskiego. Konferencję zainauguruje występ zespołu wokalnego z gminy Chełmża Polskie Kwiaty, który od lat z sukcesem koncertuje i znany jest nie tylko mieszkańcom gminy i powiatu.

 • stół z wykonanymi potrawami

Tradycyjnie i zdrowo w Zaroślu Cienkim

1 i 2 kwietnia 2017 roku w świetlicy wiejskiej w Zaroślu Cienkim odbyło się dwudniowe szkolenie kulinarne pod nazwą ,, Wieś tradycją i zdrowym żywieniem słynie” realizowane w ramach projektu ze środków budżetu powiatu toruńskiego. Realizatorem wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich z Zarośli Cienkich.

 • mecz piłki halowej

Turniej Piłki Halowej – czekamy na zgłoszenia!

Choć emocje po pierwszym etapie projektu jeszcze nie opadły już dziś Starostwo Powiatowe w Toruniu, Urząd Gminy Czernikowo oraz Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Czernikowie i Szkoła Podstawowa im. Tony Halika w Osówce mają zaszczyt zaprosić na turniej piłki halowej! Tak jak w przypadku turnieju tenisa stołowego tak i teraz w zawodach mogą uczestniczyć wszyscy chętni mieszkańcy powiatu toruńskiego.

 • Marian Opania w Auli Szkoły Muzycznej w Czernikowie

Fascynacje Mariana Opani

Dzięki ogromnemu poparciu – prawie 1,5 tys. oddanych głosów dla czernikow­skiego projektu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego – mieszkańcy powia­tu mogli po raz kolejny wziąć udział w spotkaniu z kulturą. Tym razem były to „Muzyczno-Teatralne Peregrynacje”, a zaproszenie lidera projektu na występ w Czernikowie przyjął Marian Opania.

Myślą przewodnią koncertu Mariana Opani był tekst autorstwa jego niedawno zmarłego przyjaciela Wojciecha Młynarskiego, który idealnie pasował do tego kulturalnego spotkania:

„Gdybym miał powiedzieć wam, dokąd gonię dokąd gnam,
Ja odpowiedź jedną mam - gnam do ludzi”.

Weekendowe rozgrywki w tenisa stołowego „O Puchar Starosty Toruńskiego”

Za nami pierwszy etap sportowych rozgrywek na terenie gminy Czernikowo, które mogły odbyć się dzięki ogromnemu poparciu mieszkańców powiatu dla pomysłu zgłoszonego do powiatowego budżetu obywatelskiego.

 • Plakat dotyczący koncertu

Marian Opania w Czernikowie !

Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów już wkrótce 26 marca zachwycać będzie mieszkańców powiatu toruńskiego swoim autorskim programem „Moje fascynacje”.

Dzięki ogromnemu poparciu – prawie 1,5 tys. oddanych głosów dla czernikowskiego projektu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego - mieszkańcy powiatu będą mogli po raz kolejny wziąć udział w spotkaniach z kulturą. Tym razem będą to „Muzyczno – Teatralne Peregrynacje”. Rozpoczynamy mistrzowskim poziomem, gdyż zaproszenie lidera projektu na występ w Czernikowie przyjął Marian Opania – najwyższej klasy polski aktor teatralny, filmowy oraz satyryk. Aktor wystąpi w autorskim programie "Moje fascynacje”, który powstał z zachwytu nad twórczością takich artystów jak Jacques Brell, Marian Hemar, Włodzimierz Wysocki, Wojciech Młynarski czy Bułat Okudżawa. Fascynacja zaowocowała recitalem niezwykłych piosenek jak m.in ,,Cukierki dla panienki" i ,,Piosenka starszych kochanków". Uczestnicy spotkania usłyszą pełne najwyższej klasy humoru teksty kabaretowe.

 

 • plakat dotyczący warsztatów

"Człowiek jest tym, co je i pije" - warsztaty kulinarne

Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza - w dniach 1-2 kwietnia br. - do świetlicy wiejskiej w Zaroślu Cienkim na szkolenie kulinarne z zakresu zdrowego żywienia w tradycji kulinarnej powiatu toruńskiego pn. „Wieś tradycją i zdrowym żywieniem słynie”. Warsztaty realizowane są w ramach budżetu obywatelskiego Powiatu Toruńskiego '2017. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli zapoznać się z zasadami racjonalnego odżywiania oraz przypomnieć sobie jak o zdrowe żywienie dbały nasze babcie.

 • komisyjne losowanie zawodników

Znamy już uczestników turnieju gry indywidualnej w tenisa stołowego „O Puchar Starosty Toruńskiego”

Do 28 lutego czekaliśmy na zgłoszenia chętnych do wzięcia udziału w turnieju. Ku zadowoleniu organizatorów do rozgrywek zgłosiło się 76 osób z terenu powiatu toruńskiego.

 • Młody człowieku poznaj historię naszych przodków

Poznajemy historię przodków

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Łysomice serdecznie zaprasza do zwiedzania Regionalnej Izby Historii i Tradycji w Łysomicach. W ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego realizowane jest zadanie pn. „Młody człowieku poznaj historię naszych przodków”.

 • IMG_20170209_104241

„Zwiedzamy i odpoczywamy” - poznajemy naszą okolicę

Za sprawą budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego dzieci z Głuchowa i Bielczyn mogły aktywnie spędzić 3 dni ferii zimowych.

 • zawodnicy przy stołach tenisowych

Turniej gry indywidualnej w tenisa stołowego „O puchar Starosty Toruńskiego” już wkrótce !

Starostwo Powiatowe w Toruniu, Urząd Gminy Czernikowo oraz Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Czernikowie i Szkoła Podstawowa im. Tomy Halika w Osówce serdecznie zapraszają na turniej tenisa stołowego, który już w marcu br. rozegrany zostanie w Gminie Czernikowo, na terenie Szkoły Podstawowej w Osówce. Turniej ma charakter otwarty i może uczestniczyć w nim każda osoba umiejąca grać w tenisa stołowego będąca mieszkańcem powiatu toruńskiego.
 • Zdjęcie orkiestry dętej

Zapraszamy do wspólnego kolędowania

II koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej ze Złejwsi Wielkiej, sfinansowany ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego na rok 2017, już 22 stycznia 2017r.
 • liderzy budżetu obywatelskiego '2017

Spotkanie liderów budżetu obywatelskiego '2017

Spotkanie liderów zwycięskich projektów II edycji budżetu obywatelskiego odbędzie się 24 stycznia 2017 r., o godz. 14:00 w sali 123 (I piętro) w Starostwie Powiatowym w Toruniu.
 • Baner budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski ‘2017 – wyniki głosowania

Zakończono weryfikację i liczenie oddanych głosów na zadania zgłoszone w II edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego, których realizacja planowana jest w 2017 roku.

 • baner budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski '2017 - wyniki głosowania z puli powiatowej

Zakończono weryfikację i liczenie oddanych głosów w puli powiatowej na zadania zgłoszone w II edycji Budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.
 • baner budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski '2017 - wyniki głosowania z puli lokalnej

Zakończono weryfikację i liczenie oddanych głosów w puli lokalnej na zadania zgłoszone w II edycji Budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.
 • urna z głosami

Budżet obywatelski '2017 - głosujemy do 30 listopada!

Poniżej zamieszczamy listy pozytywnie zweryfikowanych zadań planowanych do realizacji z budżetu obywatelskiego w 2017 roku, które poddaje się pod głosowanie mieszkańców powiatu toruńskiego.

Do pobrania jest także obowiązująca karta do głosowania.

Głosowanie trwa od 9 listopada 2016 r. do 30 listopada 2016 r.
 • baner budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski 2017 - jutro zaczynamy głosowanie!

Już jutro o godz. 9.00 na naszej stronie internetowej zamieszczona zostanie lista pozytywnie zweryfikowanych zadań planowanych do realizacji z budżetu obywatelskiego w 2017 roku, które poddaje się pod głosowanie mieszkańców powiatu toruńskiego.
 • Plakat dotyczący budzdetu obywatelskiego

Budżet obywatelski 2017 – mieszkańcom pomysłów nie zabrakło!

Już niebawem dowiemy się na co przeznaczone zostaną środku z budżetu obywatelskiego w 2017 roku! Trwa weryfikacja złożonych wniosków.

43 zadania zgłoszono do budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego w roku 2017. 14 z nich ubiega się o środki z puli powiatowej, pozostałe zaś realizowane będą z pul lokalnych. Największą aktywnością wykazali się mieszkańcy gminy Chełmża składając 7 wniosków, nieco mniej, bo 6 złożyli mieszkańcy z gminy Zławieś Wielka. Z gminy Obrowo wpłynęły 4 projekty, z Łubianki i Łysomic po 3, a z miasta Chełmża i gminy Czernikowo po 2. Tylko po 1 wniosku wpłynęło z gmin Wielka Nieszawka i Lubicz.
Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.